Egy nagyon érdekes grafológiai tesztet szeretnék veled megosztani: ez a numerikus önéletrajz.

Mivel a teszt nem vesz igénybe öt percénél, ezért a legjobb, ha most mindjárt elvégzed. Ehhez csak egy darab papírra és egy tollra van szükséged!
A feladat a következő:

„Írd le a számsort egyesével, egytől egészen addig a számig, ahány éves vagy jelen pillanatban!”.

A számsorban a számok az egyes életéveket jelképezik, és tükrözni fogják saját életed történéseit.

grafológiai számsorA számsor, mint életút egyfajta projekciós elven működik. Vagyis miután a feladat megadásából megtudtad, hogy a számsort a”jelenlegi életkorodig” kell leírnod, így tudatalattid óhatatlanul feleleveníti és kivetíti az egyes életévek élmény- és eseménytartalmait a számok leírásakor.
Grafológiai szempontból voltaképpen teljesen mindegy milyen jeleket hagyunk a papíron – betűk, vonalak, firkák – azt a grafológia szinte minden szempontja alapján értékelni lehet, a térszimbolikától kezdve a méreten, elhelyezkedésen át, egészen a nyomatékig. (Ha feliratkoztál a hirlevélre, akkor már több dolog is ismerős lesz, amit most végre a gyakorlatban is használhatsz.)

Megvan a számsorod? Akkor nézzük, mit tudhatsz meg belőle!

Mindenképp tartsd szem előtt, hogy a számsor nem feltétlenül a nagy életeseményeket tükrözi, hanem azt, te hogyan élted meg azokat. Lehet, hogy a szerelmeddel való megismerkedés sokkal hangsúlyosabb szerepet töltött be az életedben, mint mondjuk a házasságkötésetek, vagy mondjuk, ha nem mehettél el a nyári táborba, az sokkal mélyebb lenyomatot hagyott a lelkedben, mint pl.: a diploma megszerzése.

Figyeld meg, hogy vannak-e olyan számaid, amelyek valamilyen módon eltérnek a többitől, „kilógnak a sorból”, pl.: méretét, nyomatékát, elhelyezését tekintve.

  • Ha egy szám megnövekedett, vagy nyomatékosabb a többihez képest, vagy felfelé „elugrál” az alapvonaltól, akkor abban az életévben valami pozitív, örömteli dolog történt veled, amire még most is lelkesedéssel emlékszel vissza, „nagynak” érezted magad.
  • Ezzel szemben az összement, gyenge nyomatékú, vagy az alapvonal alá süllyedő számok jelzik, hogy valamiféle frusztráció, kellemetlen, negatív élmény ért anno, amitől rosszul érezted magad, és önértékelésedet, önbecsülésedet is megtépázta, „törpének” érezted magad.

Különösen érdemes megvizsgálni az első 3 életévet, a 6-7 éves kort, a serdülés és továbbtanulás időszakát.

Tíztől felfelé, a kétjegyű számokból már az „én-te” viszonyról, a kapcsolatok (szülő-gyerek, barát), illetve párkapcsolatok alakulásáról is árulkodnak. Az első szám az író személyét, a második a társát jelöli. Itt az előbb említett méret, nyomaték és elhelyezkedés vizsgálatán túl az is nézd meg, hogy mennyire állnak közel egymáshoz a számjegyek, esetleg össze vannak-e kötve. A kétjegyű számok megjelenése tükrözi a magányos éveket, a gyermek születését, valaki halálát, elvesztését.
Amikor nagy a szerelem, illetve jó a kapcsolat általában a második számjegy nagyobb, erősebb, szépen formált – mintegy jelezve, a partner fontosságát. Ám ha a partnerek lelkileg és/vagy fizikailag eltávolodnak egymástól, valamiféle törés van a kapcsolatban, akkor a számjegyek eltávolodnak egymástól, hirtelen lecsökkennek.

Jó bogarászást!

A számsor, mint életút

Egy gondolat a “A számsor, mint életút” -hoz

  • 2013. február 14. csütörtök at 20:14
    Permalink

    Kedves Szilvia! Kineziológus vagyok Trauma térkép készítéssel és életút elemzéssel is foglalkozom.Teszteltem a családomon és a pácienseimen is ,fantasztikus !Nagyon sokat segít a munkámban.
    Köszönöm. Még a szkeptikusok is csak néztek és pislogtak.További sok sikert kívánok Ha a hónapokat is leírjuk sorban az is hiteles? Üdvözlettel: Zsuzsa

  • 2013. február 18. hétfő at 13:50
    Permalink

    Kedves Zsuzsa!

    Nagyon érdekes felvetés, hónapokra vagy a hét napjaira lebontva még nem próbáltam a számsor tesztet, de érdemes próbálkozni vele. Az életkor számainak leírásánál a számok jelentése nagyon egyértelmű (10 éves, 15, 17 stb..), ha hónapokra akarod ezt rávetíteni szám formájában, lehet, hogy nem elég erős a hívóinger – kivéve, ha tesztet végző személy kellően tudatosítja magában, hogy melyik szám melyik hónapot vagy napot jelenti.
    Én hónapok esetén inkább a hónapok neveinek leírásával próbálkoznék, többször leíratva azokat oszlopokban, és a betűk, szóképek viszonyát vizsgálnám. pl.: hol változik a betűméret, mely hónapnál van megtorpanás, elvétés. Ehhez persze szüksége egy írásminta is, amiből az általános írásjellemzők, betűalakítások megismerhetők.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .