Az aláírásod egyéni, rád jellemző vonalrendszer.

mit árul el rólad az aláírásodÉleted során talán ez a legtöbbet rögzített írás-mozdulatsor. Kézjegyeddel látod el a karácsonyi képeslapot, a hivatalos és magánleveleket, az önéletrajzodat. Aláírsz a bankban vagy ha más hivatalos ügyet intézel, így aláírásod jogi képviselet is jelent.

Grafológiai szempontból az aláírás a kézírás kiemelt része. Az aláírás több érdekes dolgot elárul a gazdájáról, de egyetlen aláírásból még nem lehet átfogó grafológiai személyiségképet készíteni egy emberről. Ehhez szükség van az illető szövegírására és néhány személyes adatára is.

Olyan vagy, amilyennek mutatod magad?

Az aláírást önmagában is, és a szövegíráshoz viszonyítva is értékelni, értelmezni kell.

Az aláírásnak ugyanis van egyfajta „plakát” jellege, ami a „vágyott én-képet”, az én-ideált képviseli. Azt, amilyennek mutatni szeretnéd magad a külvilág előtt.
A kézírásod viszont a „valós én-képet” mutatja meg. Azt, amilyen valójában vagy.

Összevetve az aláírást a szövegírással mindjárt kiderül mennyire vagy ön-azonos, kiegyensúlyozott ember.

Ha az aláírásod megegyezik a szövegírásoddal, vagy attól csak egy picit tér el, akkor vállalod önmagad, nem akarsz többnek vagy látszani a külvilág szemében, mint aki vagy.

Ha az aláírásod nagymértékben eltér a szövegírásodtól, akkor jelentős a különbség a valós és a vágyott én-képed között. Az, hogy miben rejlik pontosan ez az eltérés, megmutatja, hogy miben akarsz másnak látszani, mint amilyen vagy. Milyennek szeretnéd feltüntetni magad a külvilág előtt? Mire vágysz?
Pl.: ha nagyobb az aláírásod, mint a szövegírás, akkor nagyobb, kiemelkedőbb, fontosabb szeretnél lenni; ha szögesebb, akkor határozottabb.

Mit hangsúlyozol önmagadból?

Grafológiai értelemben az aláírás 4 szerkezeti elemből állhat: vezetéknév, keresztnév, titulus és paráf. Az első két elem mindenkinél megjelenik, a két utóbbi már esetleges.

az aláírás szerkezeti elemei a grafológiában

Érdemes megnézni az elemek egymáshoz való viszonyát, hogy hangsúlyosabb-e valamelyik. Amelyik aláírás elem nagyobb, díszesebb vagy kidolgozottabb, az az általa képviselet dolgok fontosabbak a számodra.

Mit jelentenek az aláírás szerkezeti elemei?

A titulus (régen báró és gróf, ma többnyire dr., prof., id. ifj., özv.) az elért címet jelzi. Ha valaki ezt hangsúlyozza az aláírásában, az elvárja, hogy ezt tiszteljék benne.

A vezetéknév a hivatalos, közéleti ént képviseli, ahogy a munkában, a hivatalos közegben és társaságban megjelenünk. Utal még a származási családra, az apához, illetve a foglalkozáshoz való viszonyra.

A keresztnév a személyes, intim ént jelöli. Ez utal a gyerekkorra, a magánéletre, a személyes adottságok, illetve a nemi identitás megélésére.

A paráf az aláírás plusz toldaléka, ami eredetileg nem tartozna a név leírásához, illetve annak betűihez, de valamiért mégis fontos az egyénnek, hogy szerepeljen a kézjegyében. Sokféle paráf forma létezik, és mindegyik valamilyen ki nem élt szükségletet, vágyat vagy tulajdonságot jelenít meg.
A név utáni pont nyomatékosítást és elzárkózást jelez, az aláhúzás(ok) büszkeséget, önkiemelést, a név fölötti vonal szellemi érvényesülést, rejtett uralkodási vagy gondoskodási vágyat, a bekeretezés védekezést, bizonytalanságot.

Érdekel a grafológia? Szeretnél többet megtudni önmagadról? Iratkozz fel az ingyenes e-mail grafológia tanfolyamra!

Mit árul el Rólad az aláírásod?
Cimke:     

Egy gondolat a “Mit árul el Rólad az aláírásod?” -hoz

  • 2009. július 02. csütörtök at 22:14
    Permalink

    Üdvvözlöm
    Az aláírás szerintem a személyiségünk pecsétye.
    A jelenlegi mentális anyagi és ranglétrán elfoglalt helyünkről tájékoztat.Na és még a titkainról is árulkodik.Sőt a múlról.
    Toni

  • 2009. július 05. vasárnap at 18:12
    Permalink

    Kedves Szilvia
    Eloszor is koszonom a sok erdekes informaciot amihez altalad hozzajutottam ,nagyon szeretem oket olvasni,es mindig keresem a kezirasomban a helyes megfejtest,persze sosem leszek grafologus ,arrol mar lekestem,de ez a hobbim,
    A konyv ara szerintem 11 ezer forint,
    Sok szerencset kivanok az ertekesiteshez.
    Szeretettel es elismeressel Katalina

  • 2019. augusztus 19. hétfő at 20:50
    Permalink

    Kedves Szilvia!
    Érdeklődéssel olvastam ezt az érdekes információt.Az aláírás mindenkinek az önvalóját tükrözi,de azt tudni kell megfejteni.Az íráselemzés önismeretre tanít.Ha több időm lenne szívesen tanulmányoznám.Sok sikert kívánok.Edit

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .