A grafológiai elemzéshez írásmintára van szükség – anélkül nem megy! De vajon milyen a jó írásminta? Mi legyen benne? Miről írj?

Van, aki a grafológusnak szánt írásmintát ugyanolyan könnyedséggel írja meg, mint a napi bevásárló listát, míg más nehezen áll neki és készíti el azt.

Dilemma 1#: „No, de mennyit írjak?”

A grafológus általában annyit kér, hogy egy A/4-es sima (tehát nem vonalas és nem rácsozott) lapra tollal írj kb. egy oldalt, vagy legalább 15-20 sornyi spontán szöveget (vagyis nem diktálás után írj, és ne másolj). A legjobb a levélformátumú írásminta, amiben szerepel egy megszólítás vagy cím, a szöveg, és a levél végén az aláírás, esetleg dátum.

Milyen írásminta kell a grafológiai elemzéshez?

Kaptam már olyan írásmintát, amely éppen, hogy megfelelt a mennyiségi követelményeknek – az író szó szerint vette a minimum 15 sort – de volt már olyan ügyfelem is, akitől négy oldalas írásmintát kaptam.

A megfelelő szövegmennyiséget kb. 5-10 perc alatt meg lehet írni – gondolj csak az iskolai röpdolgozatokra!

Ennek ellenére több emberrel is találkoztam már, aki napokig húzta-halogatta a dolgot, mert „nem vagyok az, az írós fajta”, mert az íráshoz megfelelő hangulat és körülmények kellenek, mert késett a Múzsa és nem jött az ihlet, vagy, mert azért nem jutott eszébe semmi, mivel stresszelte a tudat, hogy ezt az írást más is megnézi, sőt grafológiai elemzésre, ami alapján véleményt mondanak róla.
Volt olyan ügyfelem, akit annyira elkapott a teljesítménypánik, hogy csak a hatodik írásmintát adta oda, mert a többit mind összetépte, mert vagy a fogalmazásával, vagy a külalakkal nem volt elégedett.

Dilemma 2#: „Miről írjak? Kinek írjak? Nem jut az eszembe semmi!”

A grafológiai elemzés szempontjából az írásminta témája lényegtelen – mindegy.

Úgy tapasztaltam, hogy az emberek ritkán kérnek „csak úgy” grafológiai elemzést. Az önmegismerés vágyán túl, általában mindenki életében van egy olyan probléma, kérdés, amire megoldást, választ, segítséget szeretne kapni, illetve egy olyan életterület, ahol szükség lenne a tisztánlátásra. Ez alapján kézenfekvő lenne, hogy erről ír az ember, hiszen ennek ismeretében a segítség, a tanácsadás is fókuszáltabb lehet. Bár sokakat visszatart a félelem (?), a bizalmatlanság (?), hogy „kiadják” magukat egy ismeretlennek, de a probléma megfogalmazása befelé figyelésre, a gondolatok rendszerezésére késztet, ami már önmagában egy fontos lépés az író részéről a tisztánlátás, az önismeret felé.

A másik lehetőség, hogy az illető ír egy levelet egy valós vagy kitalált személynek a kedvenc témájáról, hobbijáról, vagy akár egy valós vagy elképzelt nyaralásról élménybeszámolót. Azáltal, hogy barátnak, szülőnek, gyereknek, vagy a szerelmének címzett írásmintát készít az ember, a bizalmas viszony miatt feloldódik és könnyebben fogalmaz, és talán az is megnyugtatja, hogy a grafológus tényleg csak a kézírásból, a vonalakból olvassa ki azt, amit kiolvas, és nem „pluszinformációkból”.

Végeztem egy gyors felmérést, statisztikát az összegyűjtött írásmintáim alapján.
Az esetek 37%-ában az írásmintát adók barátnak, szülőnek, gyereknek, vagy a kedvesüknek címezték a levelet és általánosságokról vagy elképzelt dologról, hobbiról írtak.
63 %-ban címezték nekem, mint grafológusnak az írásmintákat, és kb. fele-fele arányban konkrétan a problémájukról írtak, amire választ kerestek, illetve általánosságokban, önéletrajzszerűen önmagukról.

Érdekel a grafológia? Szeretnél többet megtudni önmagadról? Iratkozz fel az ingyenes e-mail grafológia tanfolyamra!

Milyen írásminta kell a grafológiai elemzéshez?
Cimke:     

Egy gondolat a “Milyen írásminta kell a grafológiai elemzéshez?” -hoz

  • 2010. január 07. csütörtök at 19:36
    Permalink

    Eredményekben gazdag, békés Új Évet kivánok !

    Tisztelt Szilvia!
    Valóban egy ismert vagy képzelt személyhez könnyebb írni akár megtörtént vagy elképzelt eseményről. A véleményem az, ha grafológushoz fordultunk akkor illik,illene ő hozzá intézni levelünket, kérésünket amiben megfogalmazhatjuk kérésünket/kérdésünket mit szeretnénk az elemzésből megtudni. (pozitív,negatív tulajdonságainkról,munkabírásunkról, emberi kapcsolatainkról
    stb.)
    Ahány ember – annyi féle – egyediek vagyunk és így a jó.
    Úgy gondolom sok apró dolog is “árulkodhat” személyiségünkről.
    Jó munkát, kellemes estét,
    Tisztelettel Etel

  • 2010. január 08. péntek at 03:09
    Permalink

    Kedves krisztina,
    En nagyon sok levelet irok,kapok.Az alaptermeszetem a kinyillas,masok iranyaban,egyben a kommunikalas mellett szorakoztato is.Sot,mondhatnam informatikai alap is.
    barmirol szeretek irni,magan eletemrol nagy ritkan,mivel nem ugy alakul korulottem sok minden,ahogy szeretnem….es neha kudarcba fulladok,a nagy optimizmusom ellenere is.De orulok az On leveleinek,mert azt latom,hogy mindnyajunknak van gondja,csak nem szeretunk a dolgok melyere tekinteni azonnal.Keressuk a megoldast….

    Azert kapok segitseget,velemenyt es meg is hallgatom,csupan a kivitele az mar atalakul,ha kell ha nem.
    Azert bizakodom,mert valahogy az ember megold mindent elobb utobb,ki hogyan,milyen sikerrel.
    Koszonettel es tisztelettel;Gizella
    P.S.Koszonom a levelet.

  • 2010. január 08. péntek at 19:22
    Permalink

    Kedves Szilvia, ezekből a dolgozatokból megítélve nagyon jó szakerber lehetsz. Ahányszor itt egy-egy témát kinyitok és olvasok, mindig sajnálom, hogy elég időt erre szánni nem tudok. Azért mégis, ha tehetem, igyekszem minden tanításod magamévá tenni. Mindig érdekelt ez a terület és egy nyílt jóga-napon grafológus elé vihettem az írásomat. Minden tulajdonságommal szembesitett és ez épp olyan kellemetlen érzés volt, mint amikor kirakat előtt megfigyelhetem a mozgásom, a tartásom és lelepleződöm magam előtt, mert egész más képet dédelgetek magamról, mint amit a visszatükröződés mutat. Aztán valamikor, ha meglepetten látom, hogy teljesen más képet mutat az írásom, mint az, amit ott produkáltam (pedig az is a valóm), elgondolkodtat, hogy most vajon milyen jellemzést kapnék. Meglehet, hogy kettős személyiséget hordozok magamban (schisopfrenia)?? Néha rendetlenül néz ki a kézírásom, máskor pedig szinte süt belöle a rendezettség. Megmondom őszintén, ilyenkor szoktam felfigyelni az írásomra, mert ez a meglepőbb, de ez is az enyém. Avagy a lelki állapotom tükre ez? Üdvözlet. Éva

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .