Az előző bogbejegyzésben az a-tól a gy betűig olvashattad a betűk grafológiai jelentését, és most haladunk tovább a betűszimbolikával az abc szerint.

A h a családi tűzhelyet, az otthont (annak melegét vagy a melegség hiányát) szimbolizálja, illetve a közvetlen hozzátartozókkal megélt szellemi és érzelmi élmények milyenségét.

Az i a kontroll, önkontroll képesség betűje. „Felteszi az i-re a pontot”, ami a munka befejezésére utal. De utal az önértékelés és a véleménynyilvánítás képességére is.

A kis j betűt a jólét illetve a panasz betűjeként is emlegetik a grafológiában. Mint alsó-zónás-kétzónás betű elsősorban az anyagi javakkal és a biológiai élményekkel kapcsolatos komfortérzetről árulkodik. A telt alsó hurok megelégedettséget tükröz, míg ha a hurok csak egy kampót formál, akkor a vágy megvan, de a törekvés, a cselekvés még hiányzik a megvalósításhoz.

Betűszimbolika – avagy mit jelentenek a betűk a grafológiában?

A k a kreativitás és a kivitelezés betűje. Kétzónás betűként a felső-zónás hurok a munkával kapcsolatos szellemi tevékenységet, míg a középzónás tömlő a gyakorlati megvalósítást tükrözi. A két terület viszonya és kidolgozottságának foka megmutatja, hogy inkább a kitalálásban vagy a kivitelezésben vagy-e jobban otthon.

Az l a tudás, az intelligencia betűje a grafológiában. A hurok magassága, teltsége és formája alapján megállapítható a szellemiség, az ismeretek megszerzésének késztetése és az átélt élmények nagysága, illetve a fantázia mértéke. Kideríthető az is, hogy az író mennyire hajlandó átadni másoknak az ismereteit, a tudását.

Az ly a társas kapcsolatok, párkapcsolatok szellemi, intellektuális viszonyait mutatja.

Az m és az n a társas kapcsolatok, a szociabilitás betűi a grafológiában. Az m betűről már írtam korábban egy blogbejegyzést, amit itt olvashatsz.

Az o a másik fontos Én-kép betű az a mellett. Mint kör szimbólum a belső létezést, a belső teljességet testesíti meg. Megmutatkozik benne önértékelésünk és közérzetünk. A kerek, törés, horpadás nélküli oválok pozitív énképről és harmóniáról árulkodnak.

A p betű a női nem képviselője a grafológiában. Nő írásában azt mutatja, hogy írója mennyire éli meg saját nemi identitását, mennyire fogadja el magát, mint nőt, míg férfi írásában azt mutatja, hogy az illetőnek milyen a női nemhez való viszonya.

Az r a karrier betűje. A hiányjelet formáló, szétnyíló r betű a hivatás, munkabeli előrehaladás, önmegvalósítás hiányérzetét tükrözi.

Az s a szerzés betűje. Minél öblösebb, teltebb az s-eket ír valaki, annál fontosabb számára az anyagi javak megszerzése.

Az sz egy újabb páros betű, amit a munkatársai kapcsolatok betűjeként tart számon a grafológia. Az s az a kézírás készítőjét, a z a kollégákat mutatja. E kettő viszonyából következtetni lehet, hogy mennyire tudnak együtt dolgozni, illetve hogy milyen érvényesülési, dominancia viszonyok van közöttük.

A t a vezetés, a vezetői készség és a dominancia igény mértékét jelző betű. Az áthúzás nyomatéka az akaraterőt, míg formája a vezetési stílust tükrözi.

Az u felülről nyitott csészeforma alakjával a közösen befogadott szellemi értékekre utal az én-te viszonyban. minél szélesebb, annál szélesebb a közösen megélt szellemi élmények és értékek köre.

A v a kötődéseket jelző betű. A szűk, a velük összezáródó vagy hiányjel alakú, a többi betűhöz nem kapcsolódó v a kapcsolatoktól elzárkózó, kevés kötödéssel rendelkező, magányos embert jelez.

A z a harmónia betűje. Gyakori megjelenési formája az áthúzott z betű, ami túlbiztosító magatartásra utal (főleg, ha a t is kétszer lett áthúzva) Ilyenkor gazdája a nyugalma érdekében a buszmegállóból visszaszalad, hogy megnézze, lekapcsolta-e a villanyt.

a betűk jelentése a grafológiábanÉrdekel a betűszimbolika? Szeretnél még többet tudni a betűk grafológiai jelentéséről, és hogy mire utal az egyéni alakításuk? << Katt ide>>

Betűszimbolika a grafológiában folytköv
Cimke:             

Egy gondolat a “Betűszimbolika a grafológiában folytköv” -hoz

  • 2010. április 26. hétfő at 15:13
    Permalink

    Én már korábban is ismertem “grafológiával ” kacsolatos fogalmakat.Első sorban Csötörtök Csaba müvéből és az általam megvehető könyvekből, így sokminden nem ismeretlen, és némileg a misztikumot kitudom szürni. Igazán kár, hogy a könyvek nagyrésze inkább üzleti dolog, és az ismeret szinte megfizethetetlen, pláne, hogy nyugdíjas lettem.Idáig jónak érzem és remélem, hogy ezután is jó marad, kapok még több ismeretet. További sok sikert: Jenő

  • 2010. május 11. kedd at 12:46
    Permalink

    Kedves Szilvia!
    Ha az “ö” “o” betűt úgy írja valaki,mint az “u” betűt mit jelenthet?
    nagyon érdekesnek találom..
    Köszi a választ és az sok érdekes, tanulságos írásodat.
    Linda

  • 2010. május 11. kedd at 14:12
    Permalink

    Linda, az oválokon keletkező nyitottság az információ befogadással-áramlással kapcsolatos. A nyitottság helye megmutatja, hogy az iró milyen, külvilágból jövő információ befogadására érzékeny, illetve, hogy ő milyen jellegű információkat szeret megosztani másokkal. Akinél fent nyílik ki az o, az a szellemi, intellektuális dolgokra nyitott, nagy a tanulási vágyása, és beszélgetés közben is leginkább szellemi élményeit osztja meg másokkal, illetve ésszel, tudással elért teljesítményeit állítja a középpontba.
    Ha az o, ö betűk össze is keverhetők az u-val, annyira egyformán írja valaki, akkor elképzelhető az is, hogy az illető önértékelése szorosan összefügg azzal, hogy egy kapcsolatban mennyire van egy hullámhosszon a másikkal.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .