A betűszimbolika a grafológia egy kicsiny, de annál érdekesebb területe. Már akkor magával ragadott a téma, amikor először hallottam, tanultam róla a grafológia-tanfolyam során.

A betűk jelentésének és képi szimbolikájának vizsgálata Bodroghy Péter grafológus nevéhez fűződik.

A betűk változatos, egyedi megjelenése, képi alakja mélyről jövő tudattalan tartalmakat közvetítenek lelkünkből.

A betűk grafológiai megközelítésekor az általános iskolában tanult sztenderd formákból indulunk ki, és ehhez viszonyítjuk az egyes kézírásokban megjelenő egyedi alakzatokat. Fontos információkat hordoz a betűkben megjelenő deformációk, formai módosulásuk, záródásuk-nyitásuk helye, duktusuk és térszimbolikai értelmezésük.

Fontos azonban szem előtt tartani, hogy bár a betűszimbolikai értelmezés révén is sokat megtudhatunk egy-egy ember személyiségéről, de önmagában még nem elegendő egy grafológiai elemzés, személyiségkép elkészítéséhez. De annak finomításához mindenképpen értékes segítséget nyújt!

Betűszimbolika – avagy mit jelentenek a betűk a grafológiában?

Mit jelentenek az egyes betűk a grafológiában?

Az a az önértékelés és munka betűje. Az Ént, mint gyakorlati embert ábrázolja. Magassága elárulja, hogy mekkorának érzi magát az író, míg szélessége, teltsége azt mutatja, hogy milyen a komfortérzete munka közben. Pl.: Ha az a betűd szűk, akkor valószínűleg tartasz, félsz valamitől, esetleg szorongsz.

A b a birtoklás betűje. A középzónás pocakból arra következetni lehet, hogy mennyire fontosak az anyagi javak (pénz, tárgyak, de akár érzelmek, emberek) birtoklása, míg a felsőzónás hurok részből arra, hogy a mentális birtoklás, azaz az ismeretek megszerzése, birtoklása mennyire lényegesek az illető számára.

A c, cs a család betűi. Magasságuk a család fontosságáról, szélességük a családban átélt örömteli érzések nagyságát jelzik.

A d kétféleképpen értelmezhető a grafológiában. Egyrészt szintén a család betűje, de ez elsősorban az apa és az anya viszonyába enged bepillantást. Az ovál rész az anyát, a szár az apát jelenti. Másik megközelítés szerint a d a szellemi megmérettetés betűje. Ha a d betűd szára hurkossá válik, akkor élvezed a szellemi kihívásokat, szellemi élmények felhalmozását.

Az e a szeretet, az ember betűje. Fejének mérete, dőlése, és helyzete megmutatja, hogy a mindennapokban mennyire elégedett az ember, mennyire érzi jól magát, illetve, hogy milyen a szellemi önértékelése. Ha az e betű pici virágra hasonlít vagy túldíszített, az gyakran a narcisztikus önszeretet jele.

Az f a férfi betűje a grafológiában. Férfi írásban azt mutatja, hogy írója mennyire éli meg férfiúi identitását, míg női írásban azt mutatja, hogy az illetőnek milyen a férfiakhoz való viszonya.

A g a szexualitás betűje. A hurok hossza az élménykészség mértékét mutatja, míg szélessége a megélt élménytartalmat.

A gy a párkapcsolat betűje, ahol a g mindig a kézírás tulajdonosa, az y pedig a párja. A gy tehát mindig az író szemén keresztül láttatja azt, ahogy ő megítéli a kapcsolatát és társát. A középzónás rész a kapcsolat érzelmi töltéséről, az hurkok a szexuális igényekről és az együttlét harmonikusságáról tanúskodnak.

Folyt. köv.

a betűk jelentése a grafológiábanÉrdekel a betűszimbolika? Szeretnél még többet tudni a betűk  grafológiai jelentéséről, és hogy mire utal az egyéni alakításuk? Katt ide>>

Betűszimbolika – avagy mit jelentenek a betűk a grafológiában?

Egy gondolat a “Betűszimbolika – avagy mit jelentenek a betűk a grafológiában?” -hoz

  • 2010. április 23. péntek at 11:47
    Permalink

    Szilvia kedves!

    Nagy érdeklődéssel,figyelemmel olvasom mindíg a hírleveledet. Valamit mégis szeretnék kérni tőled! Mégpedig nem lehetne bemutatni ,hogy mire is gondolsz,a szűknél,huroknál,dőlésnél,melyik milyen ovál stb….szóval,hogy az embernek legyen viszonyítási alapja! Igaz én csak érdeklődő, kíváncsi kutakodó vagyok,sem ismeretem,sem bővebb tudásom nincs. Csakis saját magamnak szeretném látni amit leírsz! De sokszor nem látom,mert nem tudom mi a kiindulás. Persze ha ostoba amit kérek,akkor bocsi! Szeretettel Marika

  • 2010. április 23. péntek at 17:18
    Permalink

    Köszönöm ezt a levelet is. Nagyon jó felfrissíteni a tanultakat.
    Szép napot kívánok!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .