Az m már nagyon régóta kiemelt figyelmet élvez a grafológiában.

Egyes felmérések szerint az „m” a legmelegebb, legjóságosabb érzelmet keltő betű. Ez nem is olyan meglepő talán, hiszen a legtöbb ember számára a „mama” jut eszébe először, ha arra kérik, hogy mondjon egy „m”-mel kezdődő szót.

És, hogy ez miért fontos?

Mert a grafológiában az m-et a szociabilitás, a társasági kapcsolatok betűjeként tartjuk számon. A szociális viselkedésünk alapjait a családban kapjuk meg, és ebben az anyának kiemelkedő szerepe van.

Ha elfogadó, szeretetteljes légkörben nevelkedtünk, akkor a világot és a közösséget biztonságos helynek tekintjük, ám ha sok bántást, kritikát, elutasítást, megszégyenítést kaptunk, akkor későbbi kapcsolatainkat is befolyásolja a bizalmatlanság, a gátoltság, az állandó védekezés vagy a félelmet kompenzáló „legjobb védekezés a támadás” hozzáállású agresszivitás.

Az m betű három szára a pulveri szimbolikának megfelelően az „én + te + ő(k)” viszonyát mutatja. Az m betű egyes szárainak magassága azt jelzi, hogy az „én-te-ő” viszonyban az író személy kinek mekkora jelentőséget tulajdonít.

m betű a grafológiában

A pulveri szimbolika szerint:

  • Az első szár vagyok Én. Magassága tükrözi, milyen nagyra értékelem saját magamat, illetve, hogy a kapcsolataimban mekkora a terjeszkedési-és dominanciaigényem.
  • A második szár a Te, azaz a személyes viszonyok, barátság, szerelem, gyerekeknél a szülő fontosságát mutatja.
  • A harmadik szár a többi embert, a közösséget, a munka – hivatás közegét jelképezi.

Ki a fontos?

Ha az m első szára a legmagasabb (kép első oszlopa), akkor az író személy a személyes érdekeit szem előtt tartja, kapcsolataiban az irányító, domináns szerepet tölti be, de az is lehet, hogy csak kompenzál.
Ha a Berne féle személyiségelmélet alapján értelmezzük, akkor az így író a különböző élethelyzetekben szívesen játssza a Szülő szerepét. Vagyis beállítottságától függően – kritikus vagy gondoskodó módon – szívesen mondja meg a másiknak, hogy az mit és hogyan tegyen, illetve ne tegyen.

Amikor az m második szára a legnagyobb (kép 2. oszlopa), akkor az író önzetlenségből vagy tiszteletből a szeretett személyt helyezi előtérbe, kifejezi megbecsülését.
Ám másodiknál kisebb első m szár utalhat arra is, hogy az író személy nem elég önálló, ezért az egyes élethelyzetekben gyakran a Gyermek szerepét játssza, vagyis a társa elvárásainak akar megfelelni; szüksége van arra, hogy a másik kezében legyen az irányítás és a felelősség, hogy az megmondja neki mit és hogyan tegyen.

Amennyiben az m betű harmadik szára a legmagasabb (kép 3. oszlopa), úgy gazdája rendkívül önzetlen, lelkiismeretes ember, aki képes személyes érdekeit alárendelni a közösség érdekeinek. Ha viszont mindenki elvárásának egyszerre akar megfelelni, könnyen lelki válságba kerülhet.

a betűk jelentése a grafológiábanKíváncsi vagy a többi betű grafológiai jelentésére is?
Szeretnél tudni, hogy mire utal az egyéni alakításuk?
<< Katt ide>>

Az m betű a grafológiában

4 thoughts on “Az m betű a grafológiában

  • 2010. február 19. péntek at 20:58
    Permalink

    Kedves Szilvi !

    Én ugy gondolom van még olyan mint az enyém ami változó. Még pedig abban változó,hogy nagymennyiségben egyforma a három vonal,de időnként az első kicsit nagyobb,mint a többi.Ilyen az én m betüm.Seretettel üdv.Erzsi

  • 2010. február 20. szombat at 13:52
    Permalink

    Kedves Szilvia!
    nagyon érdekesek a/ m /betűim többségben kisebb a többinél.
    Ez vagyok én .Szeretettel Rózsa

  • 2010. február 21. vasárnap at 07:31
    Permalink

    az m betűim változóak .

  • 2010. március 16. kedd at 21:55
    Permalink

    Hello!
    Eddig még nem írtam,de mindíg elolvastam az éppen új(számomra)cikkeket.
    Egy csomó dolgot helyre tesz.Esetleg ismertem is őket,csupán a kezelést,vagy az irányát tudatosítottad bennem!Nagyon klassz!Köszönöm!
    Továbbra is csöndben,de gyarapodva olvaslak! Teréz

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .