Csészevonal, hullámvonal, kör, fecskefarok – ugye emlékszel még rájuk?

Első osztályban hány és hány füzetlapot irtunk velük tele, és mennyi díszítősort rajzoltunk, amíg alaposan begyakoroltuk írásukat. Ezekből a betűelemekből épülnek fel az írott ábécé betűi, és ezek az egyszerű vonalak mély szimbolikus tartalmat és grafológiai jelentést hordoznak. (Erről bővebben a hamarosan megjelenő kiadványomban is olvashatsz majd.)

Önismereti teszt díszítősorokkal

Ehhez a játékos önismereti teszthez papírra, tollra és a fantáziádra van szükség. Az alábbi képen látható betűelemekből válassz maximum hármat, ami leginkább közel áll hozzád, és írj velük 2-3 sornyi díszítősort. Használhatsz színes tollat, ceruzát is, úgy még szebb és izgalmasabb lesz a dolog, hiszen a színek jelentése is érdekes lehet. Ha elkészültél, olvasd el, hogy milyen lelki tulajdonságokról árulkodnak a választott betűelemek.

Betűelemek szimbolikus jelentése

Egyenes le

A grafológiában törzsvonalként emlegetett függőleges egyenes a világtengely szimbóluma, ami kapcsolatot teremt a szellemi és fizikai, az anyagi és a láthatatlan világ között. Törekvésről, akaratról, felemelkedési vágyról, valamint a gondolatok és tervek megvalósításáról árulkodik. Jelképezi még a törzset, a gerincet, vagyis a belső tartást, állóképességet és egyenességet.

A horogvonal

A horogban megmutatkozik az a hatalom, amivel mind a jó, mind a rossz dolgokat magához tudja vonzani az ember a gondolat teremtőereje által. Vigyázz tehát mit gondolsz, mert megvalósul. A horog jelképezi az is, hogy képes vagy érzelmi függőségben tartani azt, aki a „horgodra akadt”. Vigyázz, hogy ne élj vissza ezzel, és ne nyúlj bele erőszakosan mások életébe. Már csak azért se, mert ha a horgot fejre fordítjuk, mindjárt kampó lesz belőle, rögtön Te leszel az, aki másokba kapaszkodik, másokhoz túlzottan ragaszkodik, függőségbe kerül.

 Alsó ívelésű csészevonal

A forma – csésze, cserép, kehely – a tárolóedények szimbolikájával megegyező tartalmat hordoz, vagyis az információk befogadására alkalmas fogékony állapotot jelez. Nőiesség és fokozott intuíció jelenik meg benne. A grafológiában inkább füzérként vagy girlandként emlegetjük ezt a vonalat, ami a külvilágra nyitott, befogadó, közlékeny, érzelmes, segítséget és védelmet adni és elfogadni tudó, kedves személyiség sajátja.

Felső ívelésű csészevonal

A grafológiában főleg árkád, boltív néven ismert, zártabb vonal. Statikailag a legteherbíróbb, legstabilabb forma – gondolj csak a régi kőtemplomok, várak boltíves termeire. Lelki szempontból is megbízható, normakövető, de kissé zárkózott befelé figyelő személyiséget jelöl, aki a rendszeresen elvonul, hogy a külvilágból szerzett információkat és ingereket megszűrje és feldolgozza, és önmagát, belső lelki történéseit kutassa. A boltíves forma jelöli még a belső személyes erőforrást, mindazt, amit az érés, fejlődés során megtanultál és meríthetsz. A boltív a test és a lélek találkozása, a „tudás archívuma”, ahova minden embernek bejárása van, ha hajlandó magába merülni és időt szentelni az önismeret fejlesztésre.

Kör

A legegyetemesebb szimbólum, a végtelen, a tökéletesség, az örökkévalóság és a szellemi- isteni szféra jelképe. A kör lelki értelemben a belső békét, elégedettséget és a „kerek a világ” érzését jeleníti meg. Azt a kiegyensúlyozott állapotot testesíti meg, amikor az értelem és az érzelem egyaránt szerepet kap a döntésekben, de egyik sem uralkodik el a másik felett. Grafológiában a kör az önértékelésről és az Én-képről árulkodik.

Felső hurkolású fecskevonal, alsó hurkolású fecskevonal

A grafológiában egyszerűen csak felső hurok és alsó hurok néven emlegetjük. A hurok, mint szimbólum az erőszakos halált, a korlátozást, a fogságba esést jelenti. Grafológia szempontból ami itt fogságba esik, az az élmény. Ha felső hurokvonalakat rajzoltál, akkor a szellemi élmények, a tudás megszerzésére törekszel, míg ha alsó hurkokat írtál a díszítősorodban, akkor a pénz és az anyagi javak megszerzésére, és az általuk elérhető élmények megszerzésére törekszel (finom ételek, szórakozás, kényelem).

Hullámvonal

A haladás, a ritmusos tovaterjedés, a rezgő mozgásban rejlő hatalmas erő szimbóluma. A hullámvonal az élet ritmusa, a dolgok periodikus változása, a kozmikus polaritás törvénye: egyszer fenn, egyszer lenn. A grafológiában a hullámvonal az akadályokat kikerülő előrehaladást, a bölcs alkalmazkodást jelzi. Olyan mint a patak, ami nem áll le vitatkozni az útját álló sziklával, hanem megkerül és halad tovább végcélja a tenger felé. A hullámvonal sejtet még taktikázást, sokoldalúságot, egyszerűsítési képességet és egyéni megoldások kedvelését is. A hullámvonal amplitúdójának mértéke a lelki vibráció és belső erők kiegyensúlyozottságának mértékéről árulkodik.

C vonal

A c vonal majdnem egy kör, vagyis a teljes Én-kép fele. Jobb oldalról, vagyis a közösség és a jövő felől nyitott, ami szabad információáramlást tesz lehetővé. A c vonal azt sugallja, hogy nyitott vagy a külvilágra, odafigyelsz a környezetedre, képes vagy meghallgatni és foglalkozni mások dolgaival, problémáival.

 

Kapcsolódó cikkek:

Ha a színek jelentése is érdekel, akkor kattints ide >>

A következő „díszítősorok” gyakorlásával pozitív fejlődést érhetsz el – Stresszoldó vonalak

 

Rajzolj díszítősort! – megtudod milyen vagy

Egy gondolat a “Rajzolj díszítősort! – megtudod milyen vagy” -hoz

  • 2011. november 16. szerda at 15:47
    Permalink

    A felső hurok-alsó hurok esetében összevontam :),így jött.Nagyon folyamatos lett!Az f betűm ilyen,felső hurok s alsó hurok..s ilyesmi lett a sorminta.Sok-sok-sok kötött f betű.:-) Nem tudom kettéválasztani,hogy felső vagy alsó hurok..nálam ez a hurok felül s alul is,mindenhol jelen van!!

  • 2011. november 16. szerda at 20:19
    Permalink

    Kedves Szilvia!
    Ez nagyon jó! Gratulálok a jellemzésekhez és az önismereti teszt összeállításához!
    Azt nem tudom, mások mennyire ismertek magukra a díszítősorukból, de nálam tökéletesen telibe talált. 🙂

  • 2011. november 18. péntek at 08:37
    Permalink

    Kedves Szilvia! Általában továbbküldöm a facebook-on az ismerőseimnek. Örülnek neki.
    Üdvözlettel Bné. É.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .