almodo-tipusÁlmodni mindenki szokott, legfeljebb reggelre nem emlékszik rá. 🙂
Az álmok a személyiségünk tudattalan részének üzenetei, fontos önismereti eszköz. Az, hogy mennyire emlékszel az álmaidra, érdekes dolgokat árulhat el rólad, illetve arról, hogy mennyre vagy hajlandó megismerni önmagad, meghallani lelked rejtett üzeneteit.

Melyik álmodó-típusba tartozol? – olyan vagy!

Passzív álmodó típus

Így jellemzi magát: “Nem szoktam álmodni, vagy ha igen, akkor sem emlékszem rájuk, vagy elfelejtem. Csak teljes sötétségben és csendben tudok Igazán jól aludni. Szinte mindig magamtól és ugyanabban az időpontban ébredek fel.”

Mit árul el rólad?

Igazi realista típus vagy, két lábbal állsz a földön. Komoly, logikus gondolkodás jellemez, kedveled a praktikus, kézzelfogható dolgokat. Gyakorlatias és kitartó vagy. Életedet, feladataidat előre megtervezed, rendkívül fegyelmezett vagy. Kerülöd a konfliktusokat, a nyílt konfrontációt másokkal.

Tipp: Érdemes lenne megtanulnod, hogyan emlékezhetnél vissza álmaidra. Álmaiddal való foglalkozás nyitottabbá tenne, közelebb vinne érzéseidhez, és megnyitná az utat személyiséged ösztönös, spontán oldalához, ami a jelenleg háttérbe szorítasz.

Aktív álmodó típus

Így jellemzi magát: “Rendszeresen álmodom. Többnyire emlékszem az álmaimra és fel is tudom idézni az álomképeket. Éber alvó vagyok, gyakran felébredek az éjszaka közepén.”

Mit árul el rólad?

Inkább intuitív érzelmi beállítottságú ember vagy. Foglalkoztatnak az emberi és lelki dolgok, képes vagy beleképzelni magadat mások helyzetébe. Az érzelmeket mélyen megéled, kissé romantikus, idealista alkat vagy. Ügyesen kezeled a konfliktusokat, viszonylag könnyen alkalmazkodsz a változáshoz, a megváltozott körülményekhez, nyitott vagy az új dolgokra.

Tipp: Érdemes továbbra is figyelemmel kísérni és értelmezni az álmaidat,(akár álomnapló vezetésével), illetve elsajátítani a tudatos álmodás módszerét, melynek segítségéve tanácsot, ötletet is kérhetsz belső bölcs Énedtől egy-egy helyzet megoldásához, terveid megvalósításához.

Függő vagy időszaki álmodó típus

Így jellemzi magát: “Szoktam álmodni, de csak akkor emlékszem az álmaimra, ha szabadságon vagy nyugodtabb életszakaszban vagyok. Jó alvó vagyok, napközben is szívesen szundítok pár percet. Általában csak az óra csörgésére ébredek fel.”

Mit árul el rólad?

Önálló és független személyiség vagy, aki saját maga irányítja az életét, és nem szereti és nem is engedi, hogy beleszóljanak a dolgaiba. Általában tevékeny és aktív vagy, ugyanakkor tudod élvezni az élet váratlan, apró örömeit is.

Tipp: Ha tudatosabban foglalkoznál az álmaiddal és azok jelentésével, az fejlesztené az önismereted, jobban értenéd a lelkedben munkálkodó tudattalan erőket, tudatosulnának vágyaid és félelmeid okait, lelked üzeneteit.

Ébren is álmodó típus

Így jellemzi magát: “Szinte minden éjjel álmodom, és emlékszem is az álmaimra. Napközben is szeretek álmodozni, gyakran kapom magam azon, hogy munka közben elkalandozom, ábrándozom.”

Mit árul el rólad?

Képzelőerővel és színes fantáziával, esetleg művészi vénával megáldott, finom lelkű, érzékeny ember vagy. A valóságot sivárnak, unalmasnak vagy kiábrándítónak találod. Csapongó, idealisztikus gondolatid miatt sokszor mondják rád, hogy nem a földön jársz.

Tipp: Fejlődésed és eredményességed szempontjából fontos lenne, ha tudatosítanád és különválasztanád magadban, hogy az éjszaka az álmok és a pihenés ideje, a nappal pedig a tudatosságé és a cselekvésé. Határozd meg magadban, hogy mi a célod, mi az, ami igazán fontos az életedben (ennek kiderítéséhez kérhetsz akár olyan álmot is, ami útmutatást ad) aztán cselekedj, valósítsd meg – ne csak ábrándozz róla!

Érdekel a grafológia és az önismeret? Akkor iratkozz fel a hírlevére és ingyenes Mini grafológia tanfolyamra >>

Kapcsolódó cikkek:

Hogyan alszol? – Megmondom milyen vagy!

Ha nem jön álom a szemedre

Önismereti teszt: Melyik álmodó-típusba tartozol?
Cimke:             

Egy gondolat a “Önismereti teszt: Melyik álmodó-típusba tartozol?” -hoz

  • 2011. június 24. péntek at 09:04
    Permalink

    Kedves Szilvia!
    Minden cikkét örömmel olvasom. Nekem ez a tudásom szinten tartását is jelenti, mert már nyugdíjas vagyok.
    Üdvözlettel Bné. Éva

  • 2011. június 24. péntek at 09:10
    Permalink

    Szia Szilvi!

    Érdekes, én pont a zaklatott időszakaimban szoktam emlékezni az álmaimra, ha nyugodt vagyok, jól alszom és akkor hirtelen jön a reggel. 🙂
    Azt szeretném megkérdezni, hogy többször említetted a cikkben, hogy érdemes megtanulni a tudatos álmodást.
    Ez a módszer érdekelne enegem! Hol lehet megtanulni, illetve erről nem lesz bejegyszés véletlen? 🙂

  • 2011. június 25. szombat at 23:31
    Permalink

    Szilvia!
    Számomra nagyon jó, a hétköznapi életben használható cikkeket írsz. Örömmel olvastam az imént Bartókné Évi hozzászólását. Évivel mi ismerjük egymást, Ő a Szolnoki gondozóban dolgozott, én a Karcagiban jelenleg is dolgozom. Milyen kicsi a világ.
    Köszönöm, Évi.

  • Pingback:Hogyan álmodjunk tudatosan? | Az írás tükrében

  • 2011. június 27. hétfő at 14:28
    Permalink

    köszönöm!

  • 2011. július 02. szombat at 18:22
    Permalink

    Nagyon meglepődtem, amikor az Ébren is álmodók típus végén azt olvastam, hogy a célok kiderítéséhez kérhetek akár olyan álmot is, ami útmutatást ad…
    Hogyan kérhetek ilyet? Kitől? 🙂

  • 2011. július 03. vasárnap at 09:10
    Permalink

    Kedves Hajnalka!

    A tudatos álmodás (vagy álomkontroll) segítségével lehet kérni olyan álmot, amely választ ad valamilyen kérdésedre, vagy útmutatást nyújt egy probléma megoldásához. Ilyenkor a tudatalattinktól vagy bölcsebb énünktől jön a segítség.
    Bővebben erről itt olvashatsz:
    http://www.azirastukreben.hu/hogyan-almodjunk-tudatosan

  • 2011. július 23. szombat at 16:45
    Permalink

    Hali!

    Kár, hogy fáziskésésben vagyok, mindig későn olvasom el az írásokat (így például lemaradok a tesztről).
    Régebben minden nap tudtam, hogy mit álmodtam. Ma nehéz lenne egyetlen típusba sorolni engem. Fiatalabb koromban nappal is álmodoztam. Mint az édesanyám is, aki igazi művészlélek volt. Bizonyos ismeretekre későn tesz szert az ember…

    Szép napokat kívánok!

  • 2014. január 11. szombat at 18:26
    Permalink

    Passzív álmodó vagyok, az álmodozás nem az én világom. Én a tettek mezejére lépek inkább minthogy folyton a felhőkbe dugjam a fejem.

    Tudatos álmodást is megpróbáltam, de inkább a való életben akarom a dolgaimat megvalósítani nem pedig egy “virtuális, agyi inkubátorban”.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .