Tudtad, hogy augusztus 6-án van a „Mozgasd meg a lábujjad!”-nap (Wiggle Your Toes Day)?

Amikor először olvastam róla, én is megmosolyogtam: „Na, megint egy őrült világnap…” Aztán… Rájöttem, hogy nem is olyan lökött a dolog,  sőt, nagyon hasznos!

Hiszen szegény lábfejünk és lábujjacskáink gyakran egész nap cipőbe zárva és minimális mozgásra vannak kényszerítve, miközben oly hűen szolgálnak minket a járásban. Így igazán megérdemelnek egy kis szabadságot és kényeztetést.

Mi köze a lábujjaknak a grafológiához?

Ha elhanyagolt lábujjaidat rendszeresen átmozgatod, tornáztatod, esetleg meg is masszíroztatod, annak számos jótékony hatását élvezheted. Pl.: élénkül a vérkeringésedet, erősödnek a talpizmok és a vádli, amivel megelőzheted a kínzó vádligörcsöket és a láb deformitást, a bokasüllyedés, a lúdtalp és a bütykök kialakulását.

De még mielőtt azt hinnéd, hogy pályát váltottam, és grafológusból átnyergeltem ortopéd szakemberré nyergeltem át – megnyugtatlak, hogy szó sincs ilyesmiről!

Akkor hát, mi köze a lábujjaknak a grafológiához?

Rögtön elárulom. A grafológus kézzel írt írásokat és rajzokat elemez, ez eddig világos.

Ám gondoltad volna, hogy magát az írást sokkal helyesebb lenne kézírás helyett „agyírás”-nak nevezni?

lábbal írók és festőkÍrás közben ugyanis a kéz nem több, mint kivitelező szerv, és bizonyos esetekben a láb és a lábujjak (vagy akár a száj) átvehetik a kéz funkcióját az agytól.

Vannak olyan emberek, akik kezük használatától baleset, betegség vagy születési hiba okán részben, vagy teljesen meg vannak fosztva, ám mégis tudnak írni és festeni, méghozzá úgy, hogy az íróeszközt a lábujjaikkal vagy a szájukkal tartják.

Hogyan lehetséges ez?

Úgy, hogy a betűk és a számok alakját az agy raktározza, és sok gyakorlással – hasonlóan a kézírás tanulásához – a láb és a lábujjak izomzatának és idegpályáinak is megtanítható az összehangolt írómozgást.
Az így leírt betűk formája ugyanolyan tökéletes és olvasható lesz, mintha kézzel írták volna.
Sőt, minél automatikusabbá válik az írásmozgás – minél kevesebbet kell koncentrálnia az agynak a mozgás kivitelezésére, annál jobban tud figyelni a tartalomra – úgy jelennek meg az egyéni vonások és betűalakítások is az írásban, és úgy válik egyedivé a lábbal vagy szájjal írt íráskép.

Ha nem is állsz neki lábbal vagy szájjal írni tanulni, de tégy egy próbát! Ezzel nemcsak eleget teszel a „Mozgasd meg a lábujjadat”- nap felszólításának, hanem ha lehet, talán még elfogadóbb leszel önmagaddal és fogyatékkal élőkkel szemben.

 

Tetszett? Olvasd el ezt is!

10+1 érv a kézírás fontossága mellett

Hogyan tanulunk írni?

Hogyan vélekedik a grafológia a csúnya írásról?

 

 

Mi köze a lábujjaknak a grafológiához?
Cimke:         

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .