Öröm a lelkemnek, amikor idős, de életteli, életvidám emberek kézírását elemezhetem.

Általában a 70 év felettieket tekintjük időskorúnak. Talán kicsit morbid, de manapság, amikor örül az ember, ha az újságok gyászjelentésében a sok fiatal 40 50 éves ember neve mellett 70-80 évesek nevét is olvashatja. „Milyen szép kort élt meg!”- mondjuk.

Nem könnyű az öregség. Ekkorra a fizikai képességek lecsökkennek, az érzékszervek gyengülnek, az ember lassabb tempóra kapcsol. A test változásai mellett az egészségi problémák, a betegségek is jelentős testi korlátozást jelentenek, amitől sokan visszahúzódóvá, otthonülővé válnak, tehetetlennek és értéktelennek érzik magukat, egyre kevesebb örömet, értelmet tálának az életben.

Ez azonban nem kell, hogy mindig így legyen!

Két olyan írásrészletet illetve videot hoztam, ami jól tükrözi, hogy az idős kor és a test öregedése, nem jelenti feltétlenül a lélek öregedését is.

Mindkét írásminta részlet tulajdonosa 70 feletti hölgy, akik bár számos egészségügyi problémával küzdenek, megőrizték életkedvüket, aktivitásukat, szellemi-lelki frissességüket.

Vajon mi a titkuk?

Kellő bölcsességgel rendelkeznek ahhoz, hogy méltósággal fogadják a test változásait, de ne hagyják el magukat.

Egészségi állapotukhoz képest nagy vitalitással rendelkeznek.

Nem ülnek otthon begubózva, hanem eljárnak rendezvényekre, közösségbe, élénk társasági életet éltnek, ápolják kapcsolataikat. A második írásminta tulajdonosával például egy ingyenes „Családi egészségnapon” találkoztam, ahol grafológia gyorselemzéseket készítettem.

Koruknak megfelelő feladatokat, elfoglaltságokat találtak, ami értelmet ad az életüknek. Egyesületek munkájában vesznek részt, vagy klubokhoz csatlakoznak.

Kíváncsiak, érdeklődőek, de élettapasztalataik révén nagyobb türelemmel szemlélik az életet, az embereket és a helyzeteket.

Mi hosszú élet titka? Milyen grafológiai jelek utalnak a boldog időskorra?

Mindkét idős hölgy kézírása mértékletességet, harmóniát és energikusságot tükröz. A nyomaték erőteljes, ami nagy vitálisra, életerőre utal.

Az írászónák mérete és teltsége is stabil, a dőlés egyenletes, azonos. A sorvezetésre is a rendezettség, arányosság a jellemző.

Jellemzően középzóna domináns az írás, illetve a felső-alsó szárak nem emelkednek, nyúlnak ki túlzottan a középzónás betűk közül. A domináns középzóna a grafológiában megelégedettséget, önbizalmat mutat, és azt, hogy figyelmüket a mindennapok eseményeire koncentrálják, és törekvéseik is mindennapok gyakorlatához, a jelenhez kapcsolódnak.

A vonalak és a mozgás folyamatos, nincs felesleges megszakítás. A vonalvezetés határozott – tartás, erő sugárzik belőle, csakúgy, mint a t áthúzásokból.

Mindez belső tartással, ellenálló erővel és akaraterővel bíró személyiségre utal, aki szellemileg önálló, saját véleményét, meggyőződéseit vállalja.

A füzéres kötésmód (főleg az első írásnál, de a másodikban is megjelenik) a grafológiai értelmezés szerint érdeklődést, szellemi nyitottságot, közvetlenséget, a másikkal szemben elfogadó-befogadó magatartást mutat.

Ha ez nem győzött meg, akkor nézd meg a következő videókat örökfiatal nagyikról! 🙂

És a másik

Idős korban is életvidáman

Egy gondolat a “Idős korban is életvidáman” -hoz

  • 2010. február 05. péntek at 23:13
    Permalink

    Kedves Szilvi !

    Nekem nagyon tetszettek ezek az idős hölgyek.Főleg az első képen.nagyon aranyosan mozogtáncol.Szerintem ők fiatalon is ilyen vidámak lehettek.Üdv.Erzsi

  • 2012. november 07. szerda at 17:35
    Permalink

    Általánosságokat írnak! Próbáljanak más életvidámak lenni, ha a családjuknak nem kellenek, mert új meny került bele! Vagy legyenek életvidámak havi 60000Ft nyugdíj mellett! Ha ha…

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .