Ez a játékos önismereti rajzteszt az úgynevezett projektív (kivetítő) módszeren alapul, vagyis rajzolás közben a tudattalanod üzenetei jelennek meg a papíron.

Vegyél elő egy A4-es lapot, egy tollat vagy ceruzát. Vonulj félre, ahol nem zavarnak. Az esetek többségében 10-15 perc elég szokott lenni a rajz elkészítéséhez, de ha van kedved és időd, nyugodtan szánhatsz rá többet is – nincs időkorlát.

A feladat: Rajzolj egy olyan állatot, amilyen nem létezik!

Ha elkészültél, akkor adj nevet az állatodnak, és írd le azt is, hogy hol él, mit eszik, milyen a mozgásképessége, hogyan tud kommunikálni, mi veszélyezteti, illetve ő hogyan veszélyeztet más élőlényeket, vagy hogyan tud segíteni nekik. Jegyezd fel azt is, hogy milyen állatokból tevődik össze az állatod.

Kész vagy mindennel? Akkor jöhet az értelmezés! 🙂

képzelt állat tesztje

Mit árul el rólad a nem létező állatod?

Ez a teszt az úgynevezett projektív (kivetítő) módszeren alapul, vagyis rajzolás közben a tudattalanod üzenetei jelennek meg a papíron.

A rajz megfejtésénél érdemes figyelembe venni azt is, hogy a lapon hova helyezted el és melyik irányba néz az állatod, illetve mennyire kidolgozott a rajz. Erről bővebben itt olvashatsz.

Ám ami most fontosabb az, hogy az állatok elsősorban a személyiségünk ösztönös oldalát testesítik meg. Minden állat érdekes szimbolikus jelentéssel bír.

A bogarak és a rovarok gyakran azokat az érzelmeket, tulajdonságokat juttatják kifejezésre, ami zavar minket, amelyekkel nem szívesen szembesülünk és nem könnyen veszünk észre magunkban. A hüllők és más hidegvérűek az ösztönök érzelem nélküli, embertelen aspektusait, a személyiség félelemkeltő, alantasabb oldalát jelenítik meg. Az emlősök az érzelemvilágot szimbolizálják, míg a madarak a szabadság, a gondolatok, a fantázia, a gondolatok és az eszmék jelképei.

A felmérések azt mutatják, hogy ennél a rajztesztnél az emberek több különböző állatból (általában 4-6 állatfajból), illetve azok testrészeiből alkotják meg a nem létező állatot. Ezért érdemes pontosan beazonosítani és megnevezni, hogy milyen állatokból tevődik össze a rajz, és azt is, hogy az egyes állatokból mi és hol jelenik meg a rajzon. Vagyis a nem létező állatodnak milyen állat kölcsönzi a fejét, a törzsét, a végtagjait, farkát stb.

Ezek mind megmutatják, hogy hol és mi rejlik benned, milyen képességeid vannak, vagy épp mit lenne érdemes fejlesztened. A pontos értelmezéshez nem árt minél többet megtudni az adott állatról, illetve annak életmódjáról, viselkedéséről.

Mit szimbolizálnak az állat testrészei?

A felmérések azt mutatják, hogy fej és a törzs elülső vagy felső része általában a felvállalt, tudatosult és többnyire pozitív tulajdonságokat hordoz, míg a test alsó része és a farok a kevésbé vállalt, el nem fogadott vagy nem tudatosított tulajdonságokat jeleníti meg.

Bár a fej az emberrajzokon az intellektus szimbolizálják, itt inkább a kapcsolatteremtés lehetőségét, a barátságosságot és a megközelíthetőséget jelképezik. Az egyes érzékszervek a társas kapcsolatokban való kommunikáció intenzitásáról és módjáról, illetve az információszerzés, az érzelmi és környezeti hatások befogadásának, illetve az azokra való reagálás módjáról árulkodnak.

Az állat törzse az erőt, a vitalitást jelképezi. Egy kicsi, törékeny törzsű állat passzív, félénk, gátlásos, visszahúzódó, szorongó emberre vall, míg egy erős törzzsel rendelkező állat aktívabb, bátrabb személyiséget takar, aki nem fél kiállni mások elé és megmutatni magát. Ha túlhangsúlyozott a törzs, akkor az illető erősen domináns személyiség, de az is lehet, hogy csak kompenzál. A törzs felső rész inkább az érzelmekkel, míg alsó része az érzéki, ösztönös oldallal, a szexualitással áll összefüggésben.

Az állatok végtagjai – a lábak és a szárnyak – a mozgásról, mozgékonyságról árulkodnak, de utalnak támadás esetén a védekezés és a menekülés módjára is.

A szarvak, agancsok fokozott mentális működésre, spirituális érzékenységre és érdeklődésre vallanak, míg a farok szoros kapcsolatban áll Kundalinivel és a szexuális energiákra utal.

Rajzolj egy nem létező állatot! – önismereti teszt
Cimke:             

Egy gondolat a “Rajzolj egy nem létező állatot! – önismereti teszt” -hoz

  • 2021. január 20. szerda at 20:16
    Permalink

    Köszönöm a teszteket,nagyon érdekesek és jók.
    Hálás vagyok.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .