„Honnan tudhatom, mit érez irántam? Honnan tudhatom, hogy milyennek látja a kapcsolatunkat? Vajon tényleg ő az Igazi?”- tesszük fel gyakran a kérdést.

A párkapcsolati összeillőség vizsgálat egy külön területe a grafológiának. Ilyenkor a pár mind a két tagjának a kézírását kielemezzük, majd összevetjük. A párkapcsolati grafológia elemzés révén megtudhatjuk, hogy a partnerek személyisége hogyan fér össze egymással, melyek azok a területek, amelyek előreviszik, harmonikussá teszik a kapcsolatot, és melyek azok, ahol a személyiségük különbözősége, illetve egyéni igényeik miatt súrlódások, konfliktusok adódhatnak.

A párkapcsolati elemzésnél kiemelt szerepet kap a „gy” betű, ami a grafológiai betűszimbolika szerint a párkapcsolat betűje.

A „gy” betűnek számtalan variációja lehetséges, így most a teljesség igénye nélkül csak a főbb irányvonalakat, grafológiai szempontból a leggyakoribb, a legjellegzetesebb „gy” kombinációkat szeretném bemutatni Neked.

A tanulmány a Scribd.com-ra töltöttem fel az egyszerűség kedvéért, és onnan le is lehet tölteni pdf verzióban.

Jó olvasást és jó mazsolázgatást a gy betűk között! 🙂

Honnan tudom, mit érez irántam? – avagy a „g” és az ő „y”-ja a grafológiában

Érdekel a betűszimbolika? Szeretnél még többet tudni a betűk grafológiai jelentéséről, és hogy mire utal az egyéni alakításuk? Katt ide>>

Mit érdemes a „gy” betűkön vizsgálni?
Cimke:                             

Egy gondolat a “Mit érdemes a „gy” betűkön vizsgálni?” -hoz

  • 2010. október 05. kedd at 19:48
    Permalink

    ez nagyon érdekes!!!

  • 2010. október 05. kedd at 22:13
    Permalink

    Kedves Szilvia!
    Nagyon érdekes lett a cikk, mint mindig 🙂
    A párom nem magyar származású, és nem is ír “otthonosan” magyarul (holland az anyanyelve). Az ő írásában milyen betűt/betűkapcsolatot lenne érdemes tanulmányoznunk?
    Köszönöm!

  • 2010. október 06. szerda at 07:56
    Permalink

    Kedves Zsu!
    Idegen nyelveknél, amelyekben nincsen “gy” a kettőzött mássalhangzókat, illetve az”m” és az “n” szárait érdemes megnézni. Ilyenkor is igaz, hogy az első betű, ill. az első szár az Én-t, a második betű, ill. a második szár a partnert jelöli. Magasságuk aránya mutatja, hogy ki az irányító a kapcsolatban, távolságuk pedig a közelség és intimitás fokát – az írás készítője szerint.
    Erről többet is olvashatsz egy korábbi bejegyzésben:

    http://www.azirastukreben.hu/az-m-betu-a-grafologiaban

  • 2010. október 16. szombat at 15:29
    Permalink

    Szevasztok!
    Egy időben láttam, hogy nem egyformák a „gy” betűim hurkai. Talán ezzel az észrevétellel fordultam Szilviához először, amikor kértem, hogy elemezze az írásomat. Ha nagyon gyorsan kell írni, elhanyagolom az egész ipszilont. (Erre nem láttam példát, vagy elkerülte a figyelmemet.) És rendre akkor is kisebb az “y”, ha valami nincs rendben a párommal, vagy ha éppen nem kell törődnöm vele… (Ezt mindenki úgy érti, ahogyan akarja.)
    Amíg nem tudtam, hogy mi a jelentősége, igyekeztem egyforma hurkokat írni, mert az tetszett. Naná, hogy nem mindig sikerült!
    Most, hogy tudom, mit jelent, más szemmel nézem a sok szép egyforma szögletes alsó hurkot egy kézírásban, bár meg kell hagyni, jól mutat.
    Köszönöm, nagyon érdekes a téma.
    Szép napot kívánok!

  • 2010. október 20. szerda at 17:26
    Permalink

    Köszönöm neked,nagyon érdekes volt számomra ez a téma.Önismeretnek is nagyon jó.Írásomból ráismerek az életemre.Érzéseimet tükrözi az írásom,már alig várom hogy lássam a páromét is.

  • Pingback:Miből tudjuk,hogy a gy y-ja a házastársra,avagy a kedvesre utal? | Az írás tükrében

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .