2012 a változás, a fejlődés, a tanulás és a tapasztalatszerzés éve a számmisztika szerint. 

2012 a változás éve, ami kedvez az önismeret fejlesztésnek, az önfejlődésnek és a személyiségfejlesztésnek. Te min változtass?Ez az év rendkívül kedvez az önismeret fejlesztésnek, az önfejlődésnek és a személyiségfejlesztésnek.

Ha kellően nyitott, rugalmas és vállalkozó szellemű vagy, ha van önbizalmad, és könnyedén alkalmazkodsz a folyamatosan változó körülményekhez, akkor számodra ez az év igazán izgalmas és szórakoztató lesz, és rengeteget tanulhatsz.

Ha azonban nehezen barátkozol meg az újdonságokkal, ha a változásban nem a lehetőséget, a kihívást, hanem a riasztó problémákat látod, akkor nem könnyű évnek nézel elébe. Sokszor úgy találhatod, hogy nincs egy csepp nyugtod sem, mert mindig történik valami váratlan fordulat, ami felforgatja az életed, ami félelmet kelt és nyugtalanságot okoz, vagy ismét egy korábbi problémával találod magad szemben.

A visszatérő problémák azok a nehézségek, konfliktusok, amelyeket belül nem oldottál meg, ezért kívülről áll eléd – gyakran kapcsolati nehézségek, tanító élethelyzetek, esetleg testi tünetek, betegségek formájában.

Te is veszélyeztetett vagy?

A grafológiában több olyan grafológiai jel ismert, ami arra utal, hogy az író személy fejlődése valamiért gátolt vagy stagnál, ezért nem képes élni a lehetőségeivel, tehetségét nem tudja kamatoztatni – vagy csak nagyon lassan, nagy erőfeszítések árán. Van, aki úgy véli, hogy a lehetőségei korlátozottak, míg másokat a megváltoztathatatlannak tűnő akadályok tartanak vissza.

Kívül keressük a problémát, holott az gyakran bennünk van: a hozzáállásunkban, a gondolkodásunkban, a szokásainkban.

Téged mi tart vissza?

Vegyük sorra, az egyes grafológiai jeleket, amelyek arra utalnak, hogy a lehetőségek kihasználásában túl lassú vagy gátolt vagy, és nézzük meg azt is, hogy milyen magatartásformára utalnak.

Önkényes térfoglalás a lapon

Ha a papír több mint 80 %-t teleírod, hogy szinte nem marad rajta üres terület, akkor mohóság, a túlzások vagy a szétszórtság okoz nehézséget. Ez a „sokat markolsz, de keveset fogsz” problémakör: mindenhol ott akarsz lenni, semmiből nem akarsz kimaradni, folyton újabb kalandot keresel, de a tapasztalások beépítése, a tanulságok levonása elmarad.

Tipp: A kevesebb néha több, tehát szelektálj! Válaszd ki és döntsd el, hogy mi az, ami igazán fontos számodra és mi az, ami kevésbé. Hagyj időt az élmények beépülésére.

Kis térfoglalás a lapon

Ha a rendelkezésedre álló lap felét sem töltöd meg, vagy túl nagy hely marad a jobb oldalon, akkor a túlzott biztonságra törekvés vagy a félelem tart vissza. Különösen, ha gyermekkorodban sokat mondták, hogy „Ne csinálj semmit!”vagy „a világ veszélyes”.

Tipp: Ideje, hogy kilépj a komfortzónádból, vagy legalábbis elmenj a komfortzónád széléig.

Írástömb / szöveg a bal alsó sarokban

Ez a múlt lehúzó erejére, a passzivitásra, és az ezek nyomán kialakult kedvetlen és tehetetlen, depresszióra hajlamos állapotra utal. Nagyon gyakori azoknál, akiket túlvédő vagy túl erős egyéniségű anya nevelt, akiknél a „hagyd kicsim, majd anya megcsinálja” vagy „a te ezt úgysem tudod” szülői hozzáállás minden önálló kezdeményező erőtől megfosztott.

Tipp: Ma a gyenge, tehetetlen depis embereket kímélik, pihentetik, ám régen az indiánok mindenféle kemény bátorságpróbáknak vetették alá, hogy rádöbbenjenek erejükre.

Indokolatlan megtorpanások az írásban

Ilyenkor nem a lendülettel, a tenni akarással van a gond, hanem a menet közben felbukkanó kétségekkel, a „Vajon jól teszem én ezt? Biztos, hogy helyesen döntöttem?”- morfondírozásokkal, amelyek leállítanak vagy visszafordítanak. Menetelésedre az egyet előre kettőt hátra a jellemző.

Tipp: Hallgass a szívedre, a legelső megérzésre! Írd össze, hogy miért is akarod elérni azt a célt, és olvasd át a listádat, amikor elbizonytalanodsz. Készíts tervet a megvalósításhoz, és legyen B és C megoldásod is.

Gyenge nyomaték

Az erőtlenség, a habozás, az idealizmus egyik grafológiai jele. Félsz kilépni a világba, inkább a fantáziádban éled meg a dolgokat.

Tipp: Bár a gondolat teremtő ereje kétségtelen, de a fizikai világban a megvalósuláshoz tettekre is szükség van. Rajta hát! Vegyél részt a folyamatban!

Sérült oválok

Ha az a, o betűkön található szögek, csomók, horpadások, deformálódások az önértékelési problémák grafológiai jelei. Szöges oválnál az elvárásoknak való görcsös megfelelni akarás a gond, csigavonalban becsavarodó ovál esetén a zárkózott védekező állás. Horpadások, benyomódások esetén múltbéli gátló élmények, fóbiák, szorongások tartanak vissza, hurkos oválnál pedig gyakran az önáltatás, a dolgok elhallgatása.

Tipp: Tisztáz ki vagy, milyen értékeid és képességeid vannak (önismeret fejlesztés) erősítsd önmagad, önbizalmadat és önbecsülésedet.

Kicsi írás

A kis betűméret alacsony önértékelést, bizonytalanságot, önállótlanságot, „nekem ennyi is elég” hozzáállást sugall.

Tipp: Mint az előzőnél: önismeret fejlesztés, önbizalom növelés. Írj pozitív megerősítő mondatokat!

Árkádos, szöges duktus

Az árkádos duktus a grafológiában a zárkózottságra, a bizalmatlanságra, fokozott szabálykövetésre és a normáknak való megfelelési vágyra utal. A szöges kötésmód merevséget, makacsságot, akaratosságot, sarkos gondolkodásmódot sejtet.

Tipp: légy kicsit nyitottabb, könnyedebb és elfogadóbb. A világ nem csak „fekete vagy fehér”, annyi más gyönyörű szín létezik.

Erőteljes balra dőlés

Te aztán nem egykönnyen adod be a derekadat! Kérdés, hogy ellenállásod magadnak való természetedből, védekezésből vagy dacos szembeszegülésből fakad-e. Akárhogy is van, egyik sem könnyíti meg a kapcsolatteremtést és a harmonikus együttélést.

Tipp: Az ember társas lény. Másokkal együttműködve sokkal többet érsz el, mint egyedül. Keress társakat, ne félj attól, hogy ha a kisujjad nyújtod, mindenki rögtön az egész karodat akarja. Nem önmagad kell feladnod, hanem az ellenállásodat!

Érdekel a grafológia és az önismeret? Akkor iratkozz fel a hírlevére és ingyenes Mini grafológia tanfolyamra >>

Kapcsolódó cikkek:

Hol tartasz az önfejlesztés útján

6 önismereti tükör

Önismeret hiány = sikertelen célkitűzés

Mire figyelj a változás évében?
Cimke:                     

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .