Egy korábbi blogbejegyzéshez kapcsolódóan egy nagyon érdekes grafológiai kérdést kaptam – szinte már vártam, hogy megkérdezze valaki. 😉
Szerintem, téged is érdekelhet a kérdés, ezért itt a blogban Te is olvashatod a választ.

Grafológiai kérdés:

„Miből tudjuk,hogy a gy y-ja a házastársra, avagy a kedvesre utal?”

Előfordul az életben, hogy egy hosszabb ideje működő kapcsolat vagy házasság mellett az egyik fél oldaláról belép egy „Harmadik” a képbe.

Az, hogy az új szerelem felbukkanása megjelenik-e, és ha igen, hogyan, milyen grafológiai jelekben tűnik fel az írásban, az változó és egyéntől függő.

Függ egyrészt az új illetve a régi kapcsolat jellegétől. Más a helyzet akkor, ha a régi partnerrel érzelmileg és a mindennapokban is megvan még az összhang, vonzódnak egymáshoz, ám szexuális téren hiányzik valami. Pl.: mennyiségileg és/vagy minőségileg mások az igények az ágyban, az együttlétek során; vagy ha az egyik fél szeretne valami újat, mást is kipróbálni a szexben, amire a másik viszont nem kapható…

És más a helyzet akkor is, ha a régi kapcsolat érzelmileg kihűlt, a felek már elhidegültek egymástól, és csak a megszokás vagy a társadalmi elvárásnak való megfeleselés, a gyerekek, vagy esetleg az anyagi kényelem vagy kényszer tartja össze őket.

A korábbi társsal való kapcsolat meghatározhatja, hogy az új társban mit keres az illető: szexuális partnert, akivel lehet mindazt, amit otthon nem, vagy emellett lelkileg, érzelmileg is kötődik hozzá

Az, hogy a meglévő kapcsolat melletti az új szerelemre utaló jelek a kézírásban hogyan mutatkoznak meg, az a kézírás készítőjének személyiségétől, illetve attól, hogy az új helyzet érzelmileg, lelkileg hogyan hat rá. Valószínűbb, hogy egy szangvinikus ember kézírásában, aki minden újra és intenzíven reagál, hamarabb megmutatkoznak a gyanús grafológiai jelek, mint egy fegyelmezett, megfontoltabb, flegmatikus ember írásában. (És természetesen az sem mindegy, hogy az adott ember alapvetően mennyire hűséges vagy kalandozó típusú.)

Egy új kapcsolat felbukkanása a régi mellett általában nem megy ripsz-ropsz, vannak előzmények, kiváltó okok.

Érdemes tehát ilyenkor több időszakból származó írásmintát is megvizsgálni, mert így nyomon lehet követni a kapcsolatok alakulását, fejlődését, leépülését.

A grafológiában a gy betű a legtöbb esetben a már korábban is meglévő kapcsolatot jelzi.

Problémára utal a régi kapcsolatban, ha a gy-ben,
  • a g és az y betű távolabb van egymástól, mint más betűk, illetve ha az y középzónás része kidolgozatlan, ami arra utal, hogy a régi felek között már nincs igazi érzelmi összhang
  • ám sokkal érdekesebb, ha a gy-ben a g alsózónás hurokja kicsi, szűk, kidolgozatlan, csak kampó vagy szár alakú, szublimál – azaz hiányjelszerűvé válik, vagy messzire elhúzódik az y hurokjától, mert akkor az azt jelzi, hogy szexuális téren nem működik olyan jól a dolog.

Az új szerelem (a „Másik”) felbukkanására utalhat az

  • Ha a meglévő kapcsolatot jelző gy tehát problémás, ám az önmagában álló g nagyon szépen kidolgozott – különösen az alsó hurok (hosszú, telt, bekötött)! Ez jelezheti azt, hogy otthon nem jó a szex, de máshol annál inkább… (Főleg, ha még szív alakú jelek is feltűnnek az írásban, ami a szerelem, a szeretetvágy grafológiai kifejeződése lehet…)
  • vagy ha több írásmintát végigkövetve a gy betűkből a meglévő kapcsolat/házasság folyamatos leépülését tapasztaljuk, ám egy következő időpontból származó írásmintából azt látjuk, hogy hirtelen „kivirult” a gy – holott a felek nem váltak el, és a valóságban sem történt semmi a meglévő kapcsolat javítása, rendbe hozása érdekében. Ilyenkor valószínű, hogy ebben a szép gy-ben az y már nem a régi partnert (férj vagy feleséget) jelöli, hanem valaki más.
Miből tudjuk,hogy a gy y-ja a házastársra, avagy a kedvesre utal?
Cimke:                 

Egy gondolat a “Miből tudjuk,hogy a gy y-ja a házastársra, avagy a kedvesre utal?” -hoz

  • 2010. november 07. vasárnap at 23:19
    Permalink

    Kedves Szilvia!

    Nagyon érdekes, amit a gy betűről írsz, s mérget vennék rá, hogy az utolsó szóig minden így igaz!
    Felvetődött bennem a kérdés, vajon mit jelenthet a gy betű olyan formán való képzése, hogy (most igyekszem nagyon pontosan fogalmazni): a g feje tökéletesen megformált, az alsó hurka hosszú és telt, az y a g fejében van bekötve, úgy, hogy a g és az y metszi egymást , ezáltal a g hurka is és az y feje is metszi a g fejét, az y hurka is hosszú és telt, a feje is arányos a g fejével,de a bekötés felőli szára picit alacsonyabb. Köszönöm!

  • 2010. november 11. csütörtök at 23:12
    Permalink

    Ezt mind elfogadom. Egy problémám van azonban: Mi a helyzet az idegennyelvvel, ahol nincs dupla hangzó:sem gy, sem ny, sem ty. A németeket, angolokat hogyan lehet aztán elemezni?
    Őszinte híved Jahnke Éva

  • 2010. november 12. péntek at 09:17
    Permalink

    Kedves evajahnke!

    Valóban a “gy” csak a magyar nyelv sajátossága, amit az első számú a párkapcsolati betűként tartunk számon.Természetesen a párkapcsolati grafológiai elemzés sokkal összetettebb, és nem lehet egyetlen betűből megmondani a tutit. 🙂

    De, hogy a kérdésednél maradjak, idegen nyelvű szövegeknél is vannak olyan betűk, amiből a párkapcsolatra következtetni lehet. Érdemes megvizsgálni az “n” és a dupla betűket ( pl.: két “ll”, két “tt”). Az n-nél a betű első szára, a dupla betűknél az első betű az író személyt jelöli, ő az Én, míg az n második szára, és a kettős betűk második betűje jelöli a Te-t azaz az író személy partnerét.
    Nézd meg, hogy

    * a dupla betűk közül vagy az n betű szárai közül melyik a magasabb. Ez jelezi, hogy a z író személy szerint ki a domináns fél a kapcsolatban.
    * mennyire van közel egymáshoz a két betű ill. az n szárai. Minél közelebb vannak egymáshoz, annál hangsúlyozottabb a kettejük közötti közelség és intimitás. (Nem jó, ha távol és az sem, ha túl közel vannak, szinte egybefolyik a két szár, mert az már kapcsolatfüggésre utal.)
    * az n betű duktusa a kettejük közti viszony jellegét mutatja. Figyelemfelkeltő jel, ha az egyébként girlandos írásban az n szűk és/vagy szöges, ami feszültségre utal.

    Jó mazsolázgatást az írásban! :-))

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .