Vajon mit árul el rólunk az általunk küldött képeslap? És mit tudhatunk meg ismerősünkről a tőle kapott levelezőlap alapján? 

Levelezőlapként vagy borítékban?

Aki a kinyitós-borítékos képeslapokat kedveli, az lassabban oldódik társaságban. Zárkózottabb személyiség, így a másikhoz fűződő érzéseit is diszkréten, magánügyként kezeli.  Szereti az intim, meghitt légkört, ezért szívesebben tölti a karácsonyt, hogy szűkebb családi körben .

A „hagyományos képeslapformát” (pőrén boríték nélkül) választók sokkal nyíltabban és közvetlenebbül fejezik ki az érzéseiket. Nem zavarja őket, ha ennek mások is szemtanúi lesznek. Szívesen ünnepelnek nagy társaságban, baráti körben.

Mit ábrázol a kép?

Akik a téli tájat ábrázoló lapokra voksolnak, azok többnyire egy ideális világról álmodnak. Befelé fordulók, és vágynak a belső csendre, a harmóniára.

A historizáló, régies stílusú, vagy a szent családot ábrázoló képeslapokat a múlt eszményeit és a tradicionális értékeket fontosnak és tiszteletben tartó személyek választják.

Hasonlóan sokat jelentenek a hagyományok és a meghitt családi hangulat (vagy annak a vágya) azok számára, akik az ünnepi hangulatot (karácsonyfa, gyertya, ajándékcsomagok…) bemutató képeslapok közül válogatnak. Az asztalra hagyományos karácsonyi ételek kerülnek, és az ünneplés is a kialakult szokások és menetrend szerint zajlik.

A modernebb, vidámabb lapokat a fiatalos, lendületes, a jövő és a külvilág eseményeire figyelő emberek kedvelik, akik bulizósan, vidáman ünnepelik a karácsonyt. Szívesen újítanak és próbálnak ki új karácsonyi ételeket. Különleges díszeket raknak a karácsonyfára, vagy trendi fehér fát állítanak egyszínű díszekkel.

Akik a csillogó, aranyozott, díszített lapok mellett döntenek, inkább az érzelmeikre hallgatnak, gyakran fontosabb számukra a külcsín, a megjelenés, a forma, az eredetiség. Ám a giccsesen túldíszített üdvözlőlapok öntetszelgésről és hiú hivalkodásról, különcködésről és a szépérzék hiányáról tanúskodnak.

Hogyan szól az üzenet?

Most kiderül, ki mennyire figyel a másikra, mennyire tiszteli a megszólítottat! Bár sok képeslapra már előre rányomtatják az általános üdvözlő mondatokat, gyakran több nyelven is, de vajon Te írsz-e külön megszólítást, személyre szóló üzenetet, vagy csak a „Kellemes karácsonyi ünnepeket és boldog újévet kívánok” formulát választod az aláírással kiegészítve?

Aki külön megszólítást és/vagy személyre szóló szöveget is ír, az jobban odafigyel embertársaira, képes figyelmet és időt áldozni társára, megajándékoz a személyesség érzésével. („Ez a lap csak neked szól!”)

Ünnepi képeslapra „ünneplős írás” dukál – ilyen mindenkinek van: lassabban írunk és szebben kerekítjük, formáljuk a betűket. Akinél a nagy kezdőbetűk láthatóan nagyobbak és díszesebbek, az szeretne kitűnni valamilyen – vélt vagy valós – képességével, nagyobb elismerésre, figyelemre vágyik – de arra mindenképpen, hogy mi is küldjünk neki egy képeslapot.

Hova kerül az aláírás?
Aki baloldalt helyezte el a nevét, az, hogy az ünnepet és valószínű , hogy a szilvesztert is “otthonülős-pihengetős” elmerengéssel tölti, míg akinél a jobboldalon szerepel a név, annak számára az ünnep egy nagy családlátogatós-bulizós-jövés-menés, egészen újévig…
És ha középen van a név? Az arany középút: kicsit otthon, kicsit családlátogatóban…

Jó karácsonyi képeslap elemezgetést! 🙂

Karácsonyi képeslapok – grafológus szemmel
Cimke:             

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .