Az iskolai normaírásban az oválok kör alakúak és teljesen zártak. Az egyéni kézírásban viszont gyakran nyitottak az a és o betűk. A nyitás helye és mértéke pedig sokat elárul az író emberről

Az iskolai normaírásban az oválok kör alakúak és teljesen zártak. Az írás balról jobbra haladása és a dinamikus vonalvezetés következtében szinte törvényszerű, hogy az oválok kissé összeszűkülnek – ellipszisformát vesznek fel – és nem záródnak rendesen, valahol kisebb-nagyobb rés marad.

Ha gyakorlott íráskészség mellett teljesen zártak maradnak az oválok, akkor az olyan embert mutat, aki zárkózott, megközelíthetetlen, az információkat nehezen fogadja be.

Nyílt, őszinte ember írásában az oválok nem lehetnek mindig zártak, ám a túl széles nyitás már pletykálkodásra utal.

A grafológiában az oválok jelenítik meg a legteljesebb ént. Az ovál nyitotás helye megmutatja, hogy milyen jellegű információ befogadására törekszel, illetve hogy honnan és milyen jellegű dicséretet, elismerést vársz, valamint azt is, hogy hol vagy érzékenyebb, sebezhetőbb, az élet mely területén vagy támadható.

hol hagyod nyitva az ovalokat

Hol maradnak nyitva az ovál betűid?

Vegyük sorra az oválok nyitásának helyét, haladjunk az óramutató járásával megegyezően és az értelmezésben hívjuk segítségül a térszimbolikát.

Ha felül (11-1 óra magasságban) nem záródik az oválod, akkor a szellemi, intellektuális dolgokra vagy nyitott és befogadó. Nagy a tudásvágyad. Az emberekkel való kommunikáció során a szellemi teljesítményeid állítod a középpontba, és szereted, ha tudásodat elismerik, értékelik. A kapcsolatok kialakításában fontos szempont nálad, hogy társad is hozzád hasonló szellemi színvonallal rendelkezzen, hogy tudjatok miről beszélgetni.

Amennyiben jobbról felül (1-2 óra) hagyod nyitva az oválokat, akkor szellemiség és az emberi kapcsolatok irányából fogadod be és osztod meg a legtöbb információt. Képes vagy a másik problémájával foglalkozni, segítségnyújtásod inkább elméleti módon, ismereteid, tudásod megosztásában mutatkozik meg, mintsem cselekedetekben.

Az oválok jobboldali (3 óra irányában) nyitása a grafológiában egyértelműen közösség jellegű. Ez esetben minden érdekel, ami a külvilágból jön, foglalkoztat a jövő, az ismeretlen. Képes és hajlandó vagy más dolgaival, problémáival törődni, akár abban cselekvő támogatást is nyújtani, intézkedni helyette. A megoldásokat keresed.

Ha jobboldalt alul (4-5 óra táján) marad nyitva az oválod, akkor még mindig a külvilágból érkező és az emberekkel kapcsolatos információk befogadása jellemez, de itt fontos szerepet játszanak már személyes érzelmeid, ösztöneid is. Azt, hogy hogyan viszonyulsz másokhoz befolyásolja, hogy az illetővel kapcsolatban milyenek az aktuális érzéseid, illetve, hogy az adott pillanatban milyen hangulati állapot jellemez. Más a reakciód, ha jó passzban vagy és pozitívan viszonyulsz a másikhoz, mint amikor rossz a hangulatod, és/vagy éppen megorroltál az illetőre.

A grafológia értelmezése szerint az alul (6 óra) nyitott oválok esetében az ösztönökkel, a testiséggel, és az anyagiakkal kapcsolatos valamint a tudattalan irányából származó információkat fogadod be. Az alul nyitott ovál más jelekkel együtt „hazugságjel” is lehet a grafológiában.

A grafológiai térszimbolika szerint a baloldali lenti terület az önérdekvédelem a tapasztalatgyűjtés illetve a regresszió helye. Itt mutatkoznak meg a korai fixációk, a régi sebek is. Ha baloldalon alul (7-8 óra) található nyitás az oválon, akkor valószínűleg voltak olyan történések, események a múltadban, amit máig nem sikerült feldolgoznod, emiatt az még most is blokkol, visszahúz.

Ha az ovál a baloldalán (9 óra) van nyitva, akkor elsősorban az egoból, az anyától és a múltból jövő információkat fogadod be. Hajlamos lehetsz csak a veled kapcsolatos dolgokat meghallani, illetve társaságban önmagadról, a saját bajaidról beszélni. Bizonyos grafológiai jelek mellett a balról nyitott ovál arról árulkodik, hogy írója saját érdekében keresi a kiskapukat, és hajlamos kitérni a felelősség alól.

Amennyiben bal-fentről (10-11 óra) nyitott az oválod, akkor a szellemiség és az ego irányában működik az információ csere. Szívesen beszélsz önmagadról és saját szellemi teljesítményedről. Szereted, ha dicsérnek, és elismerik képességeidet, ugyanakkor érzékeny lehetsz a saját ötleteiddel kapcsolatos kritikára.
Mivel a bal felső terület a gátlások helye is, így lehetséges az is, hogy sokat foglalkozol félelmeiddel, vagy azt veszed számba, hogy miért nem lehet megtenned valamit, mi az ami visszafog, ahelyett, hogy azt keresnéd, hogy mi az, ami mellette szól, ami miatt érdemes megtenni az első lépést.

Mit árulnak el rólad az írásod sajátos betűalakjai?
Katt ide és tudj meg többet a betűk grafológiai jelentéséről! >>

Hol nyitod az oválokat? Ott jön az információ

Egy gondolat a “Hol nyitod az oválokat? Ott jön az információ” -hoz

  • 2010. május 30. vasárnap at 10:20
    Permalink

    ez nagyon érdekes volt! köszönöm:)

  • 2010. május 31. hétfő at 18:50
    Permalink

    Kedves Szilvia!
    Szomorúan vettem tudomásul,hogy túlnyomó részt (legalább hetven százalékban) a megközelíthetetlen típusba kell sorolnom magam, mivel eléggé zártak az ováljaim.A maradék a hozzákapcsolódó mássalhangzótól függően nyitott pontosan azokon a helyeken, amelyek a személyes tulajdonságaimat tekintve a blogbejegyzésed szerint is teljesen helyénvalók.Igen, vannak múltbéli feldolgozatlan törések az életemben, szívesen beszélek magamról, szeretem, ha dicsérnek (sajnos nagyon kevés dicséret jut nekem),és a leggyakoribb és legszélesebb hézagom azt mutatja,hogy nagyon fontos, hogy “témám legyen” a beszélgetőtársammal és partneremmel. A napi pletykákról és más emberek problémáiról szinte tudomást sem veszek, hacsak nem a szeretteimmel kapcsolatosak.Viszont találtam egy érdekességet az írásomban, amit nem tudok értelmezni. Néha hurok képződik az a betűmben – bal középről indítom, de nem térek vissza a kiindulópontba, hanem korábban elkanyarodva, és ezáltal széles hurkot formálva kötöm a következő betűt,így a bal felső negyed félig-meddig nyitottá, a bal alsó negyed pedig kettős vonallá válik. Rávilágít ez valamely tulajdonságomra?

  • 2010. június 01. kedd at 11:21
    Permalink

    Kedves Kornélia!
    Igen, az oválon belüli többlethuroknak is van jelentősége.
    Ha a bal oldalon jelenik meg a hurok, akkor az megerősíti azt, hogy a múltbéli feldolgozatlan történéseket az ember bár igyekszik elfojtani, de azok a tudattalanban jelen vannak, és befolyásolják az ember hangulatát, érzéseit, döntéseit.
    Ha az ovál felső részén jelenik meg a többlethurok, az olyan szellemi tartalomra utal, amit a mindennapoban nem tudunk vagy nem merünk kifejezni.

  • 2010. szeptember 09. csütörtök at 21:27
    Permalink

    TÖKÉLETES.

  • 2011. október 29. szombat at 06:40
    Permalink

    Nagyon tetszik. Elgondolkodtatott. hogy ezen ovalok ertelmezese csak irott betu formajaban valosithato meg, vagy nyomtatott betuk eseteben is. De mi a helyzet a szamjegyek eseteben a nullaval kapcsolatban? A nullasra is ugyanez ervenyes?
    Szemely szerint leginkabb a nyomtatott betuket vagy a nullast tudnam elemezni, hiszen a mi sztenderd irasunk mas mint nektek (pl. az ó, ő eseteben hurok kepzodik az oval jobb felso sarkaban)/ igy hogyan elemezheto?

  • 2011. október 31. hétfő at 11:08
    Permalink

    Kedves Izabella!
    Az oválok nyitásának a helyét a nulla számjegynél és a kézzel írt nyomtatott o, ó, ö, ő betűknél is érdemes vizsgálni, hiszen ezek alapformája is egy kör vagy ellipszis, amelyek ugyanazt a szimbolikus értelmet hordozzák.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .