Hogyan ajándékozol? – az írásod elárulja

Tanácstalan vagy, hogy mivel is lepd meg szeretteidet? Kíváncsi vagy, ki milyen jellegű ajándéknak örülne? És vajon milyen ajándékvásárlási, ajándékozási szokások jellemzők?

Akkor elő a kézírásokkal, mert a grafológia ebben is segít neked!

Tudatos, racionális típus

Szereti a hasznos, praktikus ajándékokat, amelyeket használni tud, amelyeknek van értelme, amelyek segítik, megkönnyítik vagy jobbá teszik az életét. Amikor másnak vesz ajándékot, akkor is általában ezek szerint választ. Vagy ha kellően érzékeny, empatikus, és felméri, hogy mindenki másnak örül, akkor listát irat szeretteivel arról, hogy ők minek örülnének.

A racionális típus nem hagyja az utolsó napra az ajándékvásárlást. Nagyon előrelátó, már hónapokkal előbb elkezdi az ajándékbeszerzést, illetve igyekszik azt egy út alatt, pl.: egy Adventi hétvégén letudni.

Fontos szempont nála a minőség és a megbízhatóság, és nagyon odafigyel az ár-érték arányra. Figyeli az akciókat, összehasonlítja és elemzi a termékek paramétereit és műszaki leírását. Takarékosan, tudatosan költ. Eelőre kiszámolja és megszabja magának, hogy kire mennyit áldoz.

A Tudatos, racionális típusra jellemző grafológiai jelek: szabályos, fegyelmezett, rendezett íráskép, kicsi vagy közepes méretű betűk, álló vagy csak enyhe jobbra dőlés, olvashatóság, egyszerűsített, iskolás vagy nyomtatott betűformák, közepesen kötött vagy kötetlen betűk, pontosan kitett ékezetek áthúzások, lassú

Katt ide és tudj meg még többet önmagadról! >>

A Kreatív alkotó

Nagy alkotásvágy él benne. Szívesen ad ajándékba saját maga készítette dolgokat. Ha vásárolt dolgot ajándékoz, akkor is igyekszik azt feldobni, egyedivé tenni – ha mással nem is, legalább az ötletes csomagolással. Ha kifutott az időből, akkor sem esik pánikba, mert bármikor összedob valami mókás, egyedi, személyre szabott apróságot, meglepetést.

Örül minden, a kreatív hobbijához szükséges eszközöknek, kiegészítőnek (pl.: dekorációs anyagok, üvegfesték, gyöngyfűzéshez gyöngyök), vagy akár egy könyvnek, amelyből új kreatív technikákat tanulhat meg.

A Kreatív típusra jellemző grafológiai jelek: egyéni íráskép (a normaíráshoz képest rengeteg eltéréssel), egyszerűsítéssel vagy épp gazdagítással, rövidítésekkel, szimbolikus jelekkel. Egy betűt többféle módon ír le, variábilis. Az írás tagolt, laza, ritmusos, dinamikus, lendületes; enyhén szabálytalan. A nyomaték közepes vagy gyenge, az írás jobbra dőlt,a kötésmód fonalas és/vagy füzéres. A felsőzónás hurkok teltek, a t áthúzások és ékezetek változatos formában jelennek meg.

A Stílusos uralkodó

Olyan ajándéknak örül, ami emeli a tekintélyét, a presztízsét, ami tiszteletet és elismerést ébreszt másokban. Szereti a luxusdolgokat, a különleges minőségű, drága és egyedi darabokat, amit nem lát minden áruház polcán az ember. Csak a legjobb elég jó neki.

Ha ajándékoz, akkor bőkezű és nagyvonalú, olykor pazarló lehet. Szeretteit elhalmozza minden földi jóval, drága és nagy dolgokat ad, amivel elkápráztathatja őket. Vásárlás közben természetesen önmagát is meglepi valamivel – mondván: „Mert megérdemlem!”.

A Stílusos uralkodó típusra jellemző grafológiai jelek: Az írás az egész lapot betölti, nagyméretű, szélesen tagolt (nagy sor és szóközökkel), erős nyomatékkal, magas és hosszú t áthúzásokkal, határozott és díszes nagybetűkkel és kezdőbetűkkel, jelentős közép- és alsózónával. Az aláírás határozott, gyakran nagyobb, mint a szövegírás.

A Dinamikus kalandor

A Dinamikus kalandor imádja az újdonságokat, a modern kütyüket, a trendi, divatos ruhadarabokat, kiegészítőket. Rugalmas és vállalkozó kedvű, gyorsan dönt és szívesen kockáztat. Nem zavarja, ha nem minőségi vagy nem elég tartós és megbízható a termék, hiszen előbb-utóbb úgyis bejön egy még újabb, továbbfejlesztett változat. Számára inkább az a fontos, hogy az elsők között legyen, és elmondhassa: „nekem már megvan a legújabb…”.

Az ajándékvásárlást is dinamikusan intézi. Gyorsan, gyakran a pillanatnyi hangulata vagy megérzése alapján dönt, nem sokat válogat. A megvett ajándék talán nem mindig egyezik az ajándékozott ízlésével, vágyaival, ilyenkor próbáljuk értékelni a szándékot, az igyekezetet.

A Dinamikus kalandor típusra jellemző grafológiai jelek: szabálytalan, gyors, laza és egyszerűsített írás. A betűk gyakran kidolgozatlanok, kapkodóak, sietősek, nehezen olvashatók. Nagy szárkilengések és hirtelen irányváltások jellemzők. A sorok hullámzóak vagy domborúak, felfelé haladnak. Az írás jobbra dől, az ékezetek és a t áthúzások előrefutnak.

Katt ide és ismerd meg jobban önmagadat, személyiségtípusodat!>>

A Konzervatív biztonságra törekvő

Ajándékozás terén nem a meglepetésre, inkább a biztonságra hajt. Ezért vagy megkérdezi, hogy konkrétan ki mit szeretne, vagy mindenki hasonló dolgot kap, mint tavaly (és tavalyelőtt, és azelőtt): a nagyapa pizsamát, a férj borotva-szettet, a kislány társasjátékot vagy babát. Az ajándék vásárlásánál meggyőző érv számára, ha a „szomszéd Piroska esküszik rá” vagy „a rengeteget eladtunk belőle”, a „nem volt vele semmi gond”, „könnyen szervizezhető, kicserélhető” varázsmondatok.

Szereti az egyszerű, könnyen kezelhető, időtálló és jól bevált dolgokat. Fontos számára a megbízhatóság, hogy a terméket sokáig használhassa, „kitartson”, ugyanis ódzkodik a változástól és nehezen alkalmazkodik az új dolgokhoz.

A Konzervatív biztonságra törekvő típusra jellemző grafológiai jelek: lassú, mérsékelt tempójú, olvasható írás, a középzóna a leghangsúlyosabb, az alsó zóna nagyobb, mint a felső. Az íráskép szabályos, kissé merevnek tűnik, balra dőlt vagy álló. A betűk szépen formáltak, kidolgozottak, a normaírást vagy a nyomtatott betűket követik.

Az Önzetlen emberszerető

Mindenképpen örömöt akar szerezni szeretteinek, ezért nagyon odafigyel arra, hogy minek örülne a másik. Különleges tehetsége van ahhoz, hogy kipuhatolja, hogy ki mire vágyik. A készülődés hangulata könnyen magával ragadja. Intenzíven hatnak rá az illatok, a látvány, az áruházakban hallható karácsonyi zene, az ünnepi díszítés.

Emiatt talán többet is költ, mint ahogy azt előre eltervezte. Mivel nagyon fontosak számára az emberi kapcsolatok, ezért gyakran nem csak közvetlen hozzátartozóit ajándékozza meg, hanem barátait, kollégáit is meglepi valami aprósággal.

Az Önzetlen emberszerető típusra jellemző grafológiai jelek: telt, középzóna hangsúlyos, füzéres, kötött vagy közepesen kötött, jobbra dőlt írás, gyakran pluszhurkokkal. A szó és szóközök a normálnál kisebbek, a végvonalak hosszúak, íveltek. Enyhén szabálytalan, de olvasható íráskép.

Katt ide és tudj meg még többet személyiségtípusodról!>>

Te melyik típusba tartozol?

View Results

Betöltés ... Betöltés ...

Érdekel a grafológia és az önismeret? Szeretnél értesítést kapni
Az írás tükrében.hu legújabb blogbejegyzéseiről?
Akkor iratkozz fel a hírlevére >>

Hogyan ajándékozol? – az írásod elárulja
Cimke:             

Egy gondolat a “Hogyan ajándékozol? – az írásod elárulja” -hoz

  • 2010. december 09. csütörtök at 19:26
    Permalink

    Kedves Judit!
    Köszi szépen a blogot!
    Nagyon jól szórakoztam a hozzám közel álló, szívemnek kedves emberek kézírását tanulmányozgatva (sajnos, nem mindegyiküktől van reprezentatív írásmintám). A legtöbbjüket határozottan be tudtam sorolni a megfelelő típusba, sőt, ajándékvásárlási szokásaik is stimmelnek!
    Nekem egyébként nagy problémám az ajándékozás. Nem az a baj, hogy nem szeretek adni, inkább az, hogy képtelen vagyok a saját típusomtól (kreatív alkotó) idegen ajándékkal kedveskedni, ezért néha kissé melléfogok, aztán szomorú vagyok, ha nem sikerül örömöt okoznom.

  • 2010. december 09. csütörtök at 19:28
    Permalink

    Kedves Szilvia!
    Bocsi, hogy Juditnak szólítottalak!
    Fogalmam sincs, mi történhetett velem, erre nincs mentség!

  • 2010. december 09. csütörtök at 21:48
    Permalink

    Kedves Kornélia!
    Talán a közelgő Judit nap miatt? 😉
    Örülök, hogy sikerült beazonosítani a hozzátartozókat az írásuk alapján a megfelelő csoportba.

  • 2014. december 04. csütörtök at 22:20
    Permalink

    Kedves Szilvia!

    Sajnos nem tudok egyetérteni a leírtakkal. Az írásom balra dőlt, a betűk kidolgozottak, de mégsem tudok a biztonságos csoportba tartozni. Én inkább kreatívnak mondanám magam a szokások szerint. Ez miért lehet?

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .