Mindannyian genetikailag programozva vagyunk valamilyen sebességre, és mindannyiunknak más a minimum, maximum határa. Van aki, akkor is gyors tempóban halad az utcán, amikor nincs sürgős dolga, sehova nem kell sietnie, míg más szinte fizikailag szenved attól, ha sietnie kell.

A grafológiában a kézírás sebessége a személyes tempóról, a lelki mozgékonyságról árulkodik. Arról, hogy milyen gyorsan reagálsz a külső-belső ingerekre, és milyen gyorsan alakítod át tettekké az impulzusaidat.

Hogyan mérhető a kézírás sebessége?

Laboratóriumi körülmények között a Grafométer nevű mérőeszközzel mérhető, de csakis az írás létrejöttének pillanatában.

A másik módszer, hogy lemérjük, hogy az adott írásminta mennyi idő alatt készült el. Az időegység alatt létrehozott betűszám, illetve műszeres méréssel megállapított vonalhossz alapján megállapítható a produktív, illetve az abszolút írásebesség.

A gyakorlati munka során azonban amikor a grafológus kézhez kapja az írásmintát a legtöbb esetben nincs adat arról, hogy hány perc alatt készült el az írásminta. Így aztán a grafológus a „visszakövetkeztetés” módszerét használja.

Robert Saudek grafológus vizsgálatai alapján megállapította az írásmozgásra érvényes törvényszerűségeket, és összegyűjtötte a gyors és lassú írás grafológiai jellemzőit.

Nézd meg, hogy az alábbi grafológiai jellemzők közül melyik van túlsúlyban az írásodban!

gyorsan vagy lassan irsz

Gepárd vagy csigasebességgel írsz? Ezt mondja el rólad

Oké, azt már tudod, hogy az írás sebessége a személyes lelki tempódra vall. De vajon mit mond el még a személyiségedről?

Például azt, hogy milyen gyorsan gondolkodsz, milyen gyors a munkatempód, mennyire vagy kezdeményező, vagy hogy érzelmileg mennyire vagy heves vagy nyugodt.

Aki gyorsan ír, annak a felfogása és gondolkodása is gyors. Éles eszű, éber, jó kombinációs készséggel rendelkezik. Viszont meglehet, hogy kissé felületes, kapkodó és meggondolatlan. Kezdeményező, vállalkozószellemű ember, akit hajt a tettvágy, nem bír egy helyben ülni. Igényli a változatosságot. Tetteiben törekvő és céltudatos, de kevésbé kitartó. Érzelmileg élénk, impulzív, ingerlékeny, szenvedélyes lelkialkat. Gyakran türelmetlen és robbanékony. Szangvinikus vagy kolerikus temperamentum.

Aki lassan ír, az gondolkodásában is lassú, meggondolt vagy épp nehéz felfogású (ezt a többi grafológiai jellemző dönti el). Elmélkedő, szemlélődő karakter. Szeret egy témában alaposabban is elmélyedni, figyel a részletekre. Ítéletalkotása körültekintő és objektív. Akarat lehet állhatatos, határozatlan vagy passzív. Érzelmileg nyugodtabb, higgadtabb típus vagy épp közönyös, melankolikus vagy flegmatikus temperamentumú. A lassan írók tetteiben és döntéseiben is megfontoltak. Jól tűri az egyhangúságot. A munkában lassú, de pontos és alapos.

Érdekel a grafológia? Szeretnél többet megtudni önmagadról? Iratkozz fel az ingyenes e-mail grafológia tanfolyamra!

Gepárd vagy csigasebességgel írsz? Ezt mondja el rólad
Cimke:         

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .