A kreativitás általános emberi tulajdonság, amit tudatosan ápolni kell, különben könnyen elsorvad.

Sokan arra panaszkodnak, hogy olyan unalmas az életük, a párkapcsolatuk, a munkájuk. Bár a régi kerékvágásban haladó dolgok adhatnak biztonságérzetet, de ha mindig minden ugyanúgy, megszokásból teszel, ha nem mersz néha kicsit újítani, spontán lenni, akkor ne csodálkozz, ha laposnak érzed az életedet.

Fedezd fel kreatív oldalad!

A kreativitás az élet sava-borsa

A kreativitásod az élet bármely területén alkalmazhatod – legyen az akár olyan hétköznapi tevékenység, mint a főzés, takarítás, gyereknevelés, vagy mondjuk a szerelmes együttlétek (olala ;-)) – hiszen minden tevékenység feltételez bizonyos fokú kreativitást.

Az adott területen szerzett pozitív tapasztalatok, és a kapott elismerések növelik az önbizalmad, így az élet más területén is bátrabban próbálsz ki új dolgokat, vagyis fokozatosan szélesíted a komfortzónádat, és sikeresebb leszel.

Ha most azt mondod: „Á, ehhez én már túl öreg/ ügyetlen.. vagyok!” vagy “Gyerekkoromban sem volt semmihez tehetségem!”, esetleg „Nekem erre nincs időm/ energiám/erőm/ kitartásom/ türelmem…!” akkor csak kifogást keresel.

Bárki lehet kreatív

A kreativitás általános emberi tulajdonság, valamilyen fokon mindenkinél megnyilvánul. Nem kell ahhoz híres művésznek vagy fel találónak lenned, hogy eredeti gondolkodásodat, fantáziádat bevetve új, kreatív módon old meg a feladatokat.

A kreativitás részben veleszületett adottság, részben szerzett képesség, vagyis tapasztalati úton is fejleszthető! Ezért, ha úgy gondolod, hogy gyermekkorban nem volt módod vagy lehetőséged a kreativitásod kibontakoztatására, akkor sincs semmi gond, mert bármikor elkezdheted. Most felnőttként sem késő.

Kreativitás, mint önkifejezés és kiteljesedés

Biztatlak, hogy tudatosan térképezd fel képességeidet, és hogy próbáld ki magad különböző tevékenységekben!

Választhatsz például valamilyen nyelvtanfolyamot, részt vehetsz zenei vagy irodalmi kurzuson, csatlakozhatsz speciális alkotóműhelyhez, ahol a kézügyességedet kamatoztathatod, fejlesztheted ilyen pl.: a kézművesség, fazekasság, szövés, virágkötés, fafaragás, festés, fotózás, barkácsolás, sütés-főzés stb.

Hamar ráébredsz majd, hogy mi áll igazán közel hozzád, miben találsz örömet, miben tudod kibontakoztatni tehetségedet.

Ha szeretnéd különleges, saját készítésű ajándékokkal meglepni szeretteidet, ha szívesen díszítenéd egyedi darabokkal az otthonodat? Ezen az oldalon számos kreatív technikát ismerhetsz meg és sajátíthatsz el, a szalvétatechnikától kezdve az üvegfestésen át a gyöngyfűzésig, és mindjárt le is tölthetsz egy Gravírozó és egy Üvegfestő kézikönyvet.

Te már megtaláltad a számodra legönkifejezőbb, örömteli elfoglaltságot? Van valamilyen hobbid? Mikor vagy a legkreatívabb? Mi kell hozzá, mi hozza elő belőled?

Fedezd fel kreatív oldalad!

Egy gondolat a “Fedezd fel kreatív oldalad!” -hoz

  • 2009. szeptember 30. szerda at 21:25
    Permalink

    Én imádok rajzolni. Remekül is megy:). Már amióta az eszemet tudom, rajzolok. Nekem z jelenti azt, hogy kifejezhetem önmagam. Még sportolok is, az is egyfajta önkifejezés, szerintem mindenkinek megvan az a sportág, amitől boldog lesz, és megnyugszik:). Nekem pl. az atlétika a megfelelő (diszkosz kalapács)
    Sok siker kívánok önmagad megtalálásához, megismeréséhez!:)

  • 2009. október 01. csütörtök at 22:10
    Permalink

    Én a spontán túrázást imádom, főleg kerékpáron,amikor ugyan van egy konkrét úticélom,de időben meglehetősen laza. Számos kihivásnak kell elénézni: ismeretlen városok,tájak, utak. Ott kapod elő a fényképezőgépet,ahol leginkább lenyűgöz egy vad, sziklás hegyoldal, tükörsima tenger,vagy szeliden fodrozódó tó. Lesuhanni egy völgybe óriási élvezet,miközben érzed,hogy kezed biztonsággal irányitja a szinte repülő járművet,mint ahogy felkaptatni egy emelkedőre és élvezni az eléd táruló fenséges látványt. Ha nem ragaszkodunk előre megtervezett sablonokhoz, szabad helyet adunk a kreativitásnak. Olykor sok leleményességet kiván egy-egy felmerülő probléma megoldása. Ez az, ami engem igazán feldob:egyfajta leirhatatlan szabadságérzés átélése, maximális feltöltődés-sikerélmény, őnmagunk erejének megtapasztalása…

  • 2010. március 08. hétfő at 17:43
    Permalink

    Kedves Szilvia!

    Nagyon hasznos dolgokat és sok segítséget találok az oldaladon, amit fel tudok haszálni grafológiai tanulmányaimhoz.
    Éppen most írom a szakdolimat, a gyerekangol tanárok írásában keresem a kreativitás és a játékosság jegyeit. Esetleg tudnál nekem ötleteket adni, pl. hogy melyik pszichológiai irányzatot használjam fel a dolgozatomban, és hogy a játékosságot hogyan tudom felfedezni az írásokban?
    Nagyon köszönöm a segítésged előre is!
    Kellemes napot:
    Timi

  • 2010. március 15. hétfő at 18:40
    Permalink

    Szia Timi!
    Én pszichológiai irányzatként a Berne-féle én állapotokat használnám.
    Ahhoz, hogy játékos oldalunkat megőrizzük, nem szabad elnyomnunk, vagy túlzottan háttérbe szorítanunk Gyermek-énünket. Akinél a “szabad gyerek-én” erősen van jelen, az szereti magát, jóban van önmagával. bátran és spontán módon viselkedik és fejezi ki önmagát, van humorérzéke.

    Ahhoz, hogy valaki a játékosságát megőrizze, feltehetőleg rendelkezik egyfajta könnyedséggel, gördülékenységgel, természetességgel, rugalmassággal, nyitottsággal stb. mind gondolkodásában, mind viselkedésében, így az írásban is az ezekre utaló grafológiai jeleket keresném a kreativitás mellett.

    Sok sikert a szakdogához. 🙂

  • 2010. március 15. hétfő at 21:07
    Permalink

    Szia Szilvia!
    Nagyon szépen köszönöm a segítséged!
    Szép estét:
    Timi

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .