A kézzel írt leveleknek nagyobb az érzelmi értéke- derült ki egy brit felmérésből.

Az adatok szerint a megkérdezett emberek 81%-ának többet ér egy kézzel írt levél, mint a gépelt vagy az e-mail, 75%-uk pedig kifejezetten érzelmi okok miatt tart meg valamilyen kézzel írt levelet, meghívót vagy képeslapot régi szerelmétől, elhunyt vagy távol lévő hozzátartozójától vagy barátjától.

Levelet kapni jó. Hiszen, ha egy kedves ismerőstől érkezik egy levél vagy képeslap, érezzük, hogy valaki gondolt ránk a távolból, tartozunk valakihez.

Amikor ránézünk egy kézzel írt sorokra, akkor lelki szemeink előtt megjelenik az, aki írta.A levelet újra és újra elolvashatjuk, sőt magunkkal is vihetjük → így az író személy lélekben velünk van, támogat.

Ráadásul a kézzel írt leveleknek még gyógyító hatásuk is van.
Egy amerikai felmérés szerint azok az iraki szolgálatból hazatérő poszttraumás stressz tüneteit mutató amerikai katonák, akik a szolgálati idejük alatt gyakrabban kommunikáltak hagyományos levél útján, sokkal boldogabbnak ítélték a meg házasságukat és kevesebb poszttraumás tünet jelentkezéséről számoltak be, mint azok, akik telefon vagy videohívással kommunikáltak szeretteikkel.

A levélírásnál kevésbé érintjük a kényes, kellemetlen témákat, vagy ha mégis, akkor sokkal összeszedettebben és megfontoltabban fogalmazunk. Egy telefon vagy videohívás során könnyebben kicsúszik egy-egy meggondolatlan szó, és máris ott a konfliktus. Levelezés esetén kisebb az esély a veszekedésre, hiszen az író és válaszoló félnek is van ideje arra, hogy átgondolja, eméssze az olvasottakat, mérlegelje a lehetőségeket, megfontolja a választ.

Ezért értékesebbek a kézzel írt levelek

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .