A kézírás elemzése nemcsak a betegség megállapításában nyújt segítséget, hanem az azt kiváltó lelki okok, érzelmi tényezők kiderítésében is.

A betegségek mögött sok esetben lelki blokkok, elfojtott érzelmek húzódnak meg. A magyar nyelv rendkívül kifejező: „Ezt nehezen tudom megemészteni!”, „Ez a dolog megfeküdte a gyomromat!” – szoktuk mondani, ha olyan helyzetet élünk át, amit nehezen tudunk feldolgozni, vagy nem tudunk napirendre térni felette, és még sokáig mérgelődünk miatta.

Grafológia holisztikusan

A grafológia holisztikus ága szem előtt tartja a test-lélek-szellem szoros egységét, és a személyiség komplex működésének megismerésére törekszik. A hagyományos grafológiához hasonlóan a holisztikus grafológiai elemzés is feltárja a személyiség lelki, mentális, érzelmi és fiziológiai jellemzőit, de emellett azok ok-okozati összefüggéseit és kölcsönhatásait is kutatja, vizsgálja.

A betegséget, a problémákat több aspektusból közelíti meg,
lelki, szellemi és fizikai oldalról is megvilágítja az adott problémát. Sokszor már a nehézség felismerése és tudatosítása is nagy segítség, hiszen a tudás magában rejti a megoldást is, és elindít a javulás illetve a gyógyulás útján.

Írásunkban minden betű egy-egy szervnek, testrésznek feleltethető meg. A betűk változása, deformálódása jelzi az adott szerv működésének problémáit, illetve utal a szerv által képviselt lelki vagy mentális funkció zavarára is. A következő írásminta tulajdonosának emésztési gondjai vannak.

emesztesi-zavarok-grafologia1.gif

emesztesi-problemak-grafologia-2.gif

A változó méretű o („első” ő-je, és a „Biztos” o-ja) kiegyensúlyozatlan étkezési szoká-sokról, stressz evésről árulkodnak. Van, hogy a stressz miatt egyáltalán nincs étvágya, máskor pedig addig idegességében mohón addig eszik, amíg ki nem fogy a hűtő.

Az „iskolába” b középzónája összeszűkült, szögessé vált, illetve „válaszolok” á betűjének közepébe balról beleszúró vonal gyomortáji fájdalmakra utal.
A gyomor feladata lelki síkra vetítve a pszichés érzelmek feldolgozása. Sokszor olyan dolgot is lenyel, ami nincs ínyére, de dühét nem meri kifejezni.

A hagyományos grafológiában az erősen változó ovál illetve betűméret a belső labilitásra, önbizalomhiányra utal. Nem engedi meg magának a konfliktust, inkább belül rágódik, marcangolja önmagát. Haragját nem tudja elengedni, így a máj fokozott működésre kényszerül, amit jól tükröződik a felpuffadt ovál betűkből. A rengeteg epét, amit a máj a szervezet méregtelenítésére termelt, az epehólyag nem tudja továbbítani.

Az író tehát sokáig nyeli haragját és ha eléri a végső pontot, akkor azt minden előzetes jelzés nélkül a másikra zúdítja, vagy ha nem, hát az görcsöt, kövesedést idézhet elő a testében – jelzi az oválok bal oldalán megjelenő hurok („iskola” o-ja, „beszélgetünk” g-je).

Az illető fő problémája tehát az, hogy hiányzik az önbizalom és a belső stabilitás érzése, így gondjaival, agressziójával nem képes tudatosan bánni, és ezért nem képes felelősséggel megoldani a problémáit és a konfliktusait.

Meg kell tanulnia saját érzéseit, agresszivitását tudatosítani, és elfogadni. Az önbizalma és önértékelése erősítése révén belső biztonságra tehet szert, becsülni tudja önmagát. Ezáltal lassan oldódik benne az alávetettség és passzivitásérzés is. Megtanulja, hogy joga van kifejezni – a megfelelő módon – a nemtetszését.

Érdekel a grafológia és az önismeret? Akkor iratkozz fel a hírlevére és ingyenes Mini grafológia tanfolyamra >>

Megfájdult a hasa tőle… – emésztési zavarok a grafológiában

Egy gondolat a “Megfájdult a hasa tőle… – emésztési zavarok a grafológiában” -hoz

  • 2009. november 23. hétfő at 20:27
    Permalink

    Kedves Szilvi!
    Én is így vagyok vele napokig sőt hetekig rágódok. Én nem szeretem a veszekedést vitatkozást Nehezen tudom túltenni magam a problémákon.

  • 2009. november 23. hétfő at 21:25
    Permalink

    Régen én is igy reagáltam,nem mondtam ki.Vagy mikor betelt a pohár akkor kimondtam,persze akkor már mérgesen kiabálva.Ma már bölcsebb lettem és van hogy kimondom de nem kiabálok,mert tudom hogy nem igy kell.Mire idáig eljutottam nagyon sok időt elvett tőlem.Most már elmondhatom,hogy sokat gyakoroltam,neveltem magamat.Ugy hogy megtanultam az érzéseimet kimondani,de ez nagyon nehéz volt.Sokat szenvedtem lelkileg mire rájöttem hogy igy kell.Szép estét kivánok Erzsi

  • 2009. november 24. kedd at 13:39
    Permalink

    Sziasztok!

    Nagyon sok nőnek gondot okoz az érzelmei megfelelő közvetítése, holott mi nők vagyunk az érzelmesebb nem. A legtöbb párkapcsolati és anyaként megélt konfliktus abból származik, hogy kislányként megtanultuk, hogy akkor vagyunk igazán “lányosak” és elfogadhatóak, ha gondoskodunk másokról, örömet szerzünk másoknak, és saját igényeink csak azután jöhetnek, ha már körülöttünk mindenki boldog.
    Valahogy a nők fejébe az “kódolódott”, hogy a saját szükségletek, igények előtérbe helyezése, kiharcolása egyenlő az önzőségeel, a törtetéssel.
    Mivel mi nők nagyon sok embernek nyújtunk biztos hátteret, támaszt (férj, gyerek), ezért nagyon fontos, hogy jóban, rendben legyünk önmagunkkal.

    Ahogy Popper Péter írta A belső utak könyve c. művében:
    “Akiben zürzavar van – zűrzavart hoz létre környezetében.
    Akiben rend van – rendet teremt maga körül.”

    Ehhez hozzátartozik az is, hogy felelősséget vállaljunk önmagunkért, vágyainkért, igényeinkért, és megtanuljuk a megfelelő formában képviselni az érdekeinket.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .