A pozitív első benyomás kialakulásának hihetetlenül nagy szerepe van egy kapcsolat indulásakor.

7-15 másodperc – maximum fél perc – alatt „felmérjük” egymást, és kialakul bennünk valamilyen vélemény a másikról, ami aztán befolyásolja a kapcsolat további alakulását, esetleg a végkimenetelét is.

Nem véletlen hát, hogy olyan hosszasan és körültekintően készülődünk a számunkra fontos első randira, vagy állásinterjúra. Válogatunk a ruhák között, órákra bezárkózunk a fürdőszobába szépítkezni, begyakorlunk egy-egy mozdulatot (ez az állásinterjúra készülőknek különösen ajánlott), hogy élesben aztán a lehető a legjobb formánkat hozzuk, és a helyzetnek megfelelően barátságosnak, kedvesnek, magabiztosnak és intelligensnek látsszunk.

Szeretnénk jó benyomást kelteni a másikban, szeretnénk, ha pozitívan gondolkodnának rólunk, mert ez visszahat énképünkre és javítja az önértékelésünket.

Milyen első benyomást közvetít rólad az aláírásod?

Milyen első benyomást kelt az aláírásod?

Vannak olyan helyzetek, amikor a kézírásuk hivatott kialakítani rólunk az első benyomást.

Például egy álláspályázat, amikor kézzel írt önéletrajzot kell beadnunk valahová. Vagy ha tudjuk, hogy más is kezébe veszi a levelünket, olyankor elővesszük az „ünneplős” vagy „szalonképes” írásunkat. Rendezettebben, áttekinthetőbben és olvashatóbban írunk.

Ám a legtöbb ember, akivel életünk során valamilyen módon kapcsolatba kerülünk, nem találkozik a teljes kézírásunkkal, legfeljebb annak csak egy pici, de annál fontosabb elemével: az aláírásunkkal.  Vajon mit árul el rólunk az alásírásunk?

Mitől olyan különleges az aláírás?

Az aláírás a legtöbbet rögzített írás-mozdulatsor. Aláírunk a bankban, a különböző hivatalokban, munkahelyen, a postásnál, ha ajánlott levelet hoz, és még sorolhatnám.

Aláírásunk egyéni, csak minket képviselő, ránk jellemző vonalrendszer.

Ez az énünkhöz legközelebb álló elem a kézírásunkból, hiszen itt mutatjuk meg leginkább a legbelsőbb énünket. Vonalaiban megnyilvánul az a „sűrített – én megjelenítés”, amit mindenféleképpen közölni szeretnénk magunkról a külvilág felé, sőt még annál is több!

Az aláírást külalakja tehát valamilyen képet is közvetít rólunk, ami a másikban valamiféle első benyomást alakít ki.

Vedd szemügyre az aláírásod. Próbáld úgy szemlélni, mintha egy idegené lenne. Mi az első megérzésed, benyomásod az aláírás láttán? Vajon milyen embert állhat a vonal mögött? Mit közvetít magáról?

Milyen első benyomást kelt az aláírásod?

2 thoughts on “Milyen első benyomást kelt az aláírásod?

  • 2010. január 28. csütörtök at 13:22
    Permalink

    Kedves Szilvi!

    Kértem a tájékoztatót a aláírásokról, de nem találom a szla-számot akova utalhatom az árát. Kérlek küldd el nekem.
    Nagyon köszönöm.
    Biróné

  • 2010. január 28. csütörtök at 14:13
    Permalink

    Kedves Csiri!

    Köszönöm, hogy szóltál, már el is küldetem e-mailben (gmailről).

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .