Lelkünknek van egy nagyon hatásos fegyvere, amivel eléri, hogy végre önmagadra figyelj: a betegség.

A holisztikus szemlélet szerint szinte minden betegség lelki okokra vezethető vissza. A test, a szellem és a lélek szoros egységben, kölcsönhatásban vannak egymással.

Ahogy a test sérülései közvetlen hatással vannak a lélekre, úgy a lélek sérülése, fájdalma is befolyásolja a test állapotát, működését. Tudták ezt már évezredekkel ezelőtt a kínai, indiai, illetve az ókori görög orvoslás művelői is.

Amikor egészségesek vagyunk, testi, lelki és szellemi egységként, „egészként”, harmonikusan működünk. Betegség akkor keletkezik, ha ez az egyensúly valamiért felborul. A tünetek felbukkanását általában megelőzi valamilyen lelki probléma, még akkor is, ha az nem tudatosodik bennünk.

A lélek fegyvere a betegség

Ami a lelket és a testet megbetegíti

A pszichoszomatikus betegségek (pszicho = lélek, szóma=test) leggyakrabban stresszhelyzetekből, tartós lelki megterhelésből fakadnak. A feszült, munkahelyi hangulat, a basáskodó főnök, az áskálódó munkatársak, a veszekedés a férjjel/feleséggel/anyóssal, a szorongás a számlák miatt, az aggódás a gyerek továbbtanulása miatt könnyen kizökkent a lelki nyugalmunkból.

A félelem, a belső nyugtalanság, az idegeskedés, az izgatottság, a szomorúság, a levertség, a tespedtség, a koncentrálási nehézség, a negatív érzelmek – mint harag, düh, gyűlölet, irigység, bűntudat, szorongás, önbecsülés hiánya – mind-mind kibillentenek az egyensúlyunkból, és gátolják a szervezet energiaáramlását.

Elakadások, blokkok alakulnak ki, amelyek működési zavarokat okoznak az egyes szerveknél, majd a fizikai tünetek is megjelennek. Először akut gyulladásos tünetek jelentkeznek, amelyek krónikussá változhatnak.

A lélek fegyvere a betegség

Persze a betegség mindig a legrosszabbkor jön. Pont akkor dőlünk ki, akkor fájdul meg valahol, amikor a legjobban kellene teljesítenünk, helytállnunk a munkában.

A tudatalattink mindig jelez, hogy baj van, hogy már sok ez megterhelés, de sokszor vagy nem tudatosodik bennünk, vagy nem akarjuk meghallani az üzenetet. Nincs hát más választása hát, tünetet produkál.

Ha fáj itt, szúr ott, nyom, nyilall, sajog, zsibbad, azt már észre kell vennünk. Megakasztja napi ritmusunkat, életünk addigi folyását, és arra kényszerít, hogy figyelmet szenteljünk neki, vagyis figyelmet szenteljünk önmagunknak.

Ezeket a kívülről jött akadályoztatásokat zavarónak találjuk, és szeretnénk minél hamarabb megszabadulni tőle. Elkezdünk küzdeni a tünetek ellen, ami átvitt módon a problémával való foglalkozást jelenti.

Ha megbetegszel, az orvosi segítség mellett érdemes elgondolkodnod azon is, hogy vajon milyen lelki kiváltó okai lehetnek a bajnak.

Testem beszél, lelkem figyelj!

A teljesség igénye nélkül az alábbi felsorolásból megtudhatod, hogy az egyes szervnek, testrésznek mi a szimbolikus jelentése, illetve lelki szinten mivel van gondod, ha az adott helyen fáj.

Bőr: kontaktus a világgal, elhatárolódás, gyengédség
Csontok: a normák túlzott betartása, rugalmatlanság
Epe: elfojtott harag, keserűség
Fogak: agresszivitás
Gyomor: érzések, befogadó készség
Haj: hatalom, szabadság
Hát: egyenesség, őszinteség
Hüvely: odaadás
Kéz: cselekvőképesség
Láb: megértés, kitartás
Máj: (ön)értékelés, világnézet
Nyak: szorongás
Pénisz: hatalom
Száj: befogadó készség
Szem: belátás, szembenézés a dolgokkal
Szív: szeretet, érzelmek, adás-elfogadás
Térd: alázat
Tüdő: kommunikáció, szabadság
Vastagbél: önérvényesítés
Vékonybél: feldolgozás, analízis
Vér: vitalitás, életerő

Helyes önismerettel, önmagad és mások elfogadásával, megfelelő feszültségoldó módszerek alkalmazásával, pozitív gondolkodással, a külső-belső harmónia megteremtésével, az önmagadért való felelősségvállalással már hatalmas lépést tettél önmagadért, EGÉSZségedért.

A lélek fegyvere a betegség
Cimke:             

Egy gondolat a “A lélek fegyvere a betegség” -hoz

  • 2009. november 18. szerda at 16:28
    Permalink

    Ismerem Kígyó Éva Testem beszél, lelkem figyelj! meditációját, ajánlom mindenkinek.

  • 2009. november 18. szerda at 19:17
    Permalink

    Kedves Szilvia !
    Itt feltenném a kérdést, hogy a grafológfiai jegyekben is megmutatkoznak ezeknek a testrészeknek a szimbólikus jegyei, a betegségek?
    Kitűnőnek tartom ezt a cikket is, hiszen a mindennapok problémáját, azok megmutatkozását mutatja be a szerveknél s megmagyarázza jelentésüket.

    Kellemes estét,
    szeretettel Etel

  • 2009. november 18. szerda at 20:40
    Permalink

    Én azt gondolom ,hogy ezek mind igazak,hiszen nap mint nap meg is tapasztaljuk.De akkor mit tudunk csinálni mikor mán régóta bele vagyunk ragadva egy negati energiába.És persze nem tudunk kijönni.Én ugy érzem benne vagyok.Pedig igyekszem és teszem a dolgom hogy kijöjjek.Valamit az életben nagyon nem jól fogok fel.Valami hibás a gondolataimban ugy érzem. Jó éjt. Erzsi

  • Pingback:Az árnyékszemélyiség, mint önismereti tanító | Az írás tükrében

  • Pingback:Milyen testi-lelki tünetekre utalnak a betűváltozások a grafológiában? | Az írás tükrében

  • 2011. június 27. hétfő at 07:53
    Permalink

    Kedves Erzsi!
    A kronikus betegsegek sajnos nagy rombolast tudnak vegezni az ember lelkeben, mert hajlamos ‘beleszokni’ ebbe az allapotba. Azt viszont tudnunk kell, ha mindig mindent ugyanugy akarunk csinalni, akkor az eredmeny is ugyanaz lesz. Lehet, hogy szeretnenk meggyogyulni, de ehhez teljesen nyitottnak kell lenni es oszintenek onmagunkhoz, mert lehet, hogy csak az eletunk gyokeres valtoztatasaval johetunk ki egy bajbol.
    En szemely szerint 20 eves migrenes fejfajast tudhatok magam mogott, ami a gondolataim (es az eletem) atformalasanak eredmenyekent mult el.
    Tehat van remeny, csak ne add fel!

  • 2012. január 08. vasárnap at 15:46
    Permalink

    Kedves Szilvia, kedves fórumozók!

    Én egy hónapja a nyakammal “szórakozom”. Állandóan becsípődik, vagy elalszom vagy nem is tudom, mit csinálok vele, de fáj, ráadásul az izomfeszülés miatt az a kis görbület sincs benne, aminek kéne, hogy ott legyen. Lent ugyanez volt a problémám derék szakaszon, de az a probléma megszűnt, már visszatért a görbület. Bár még néha fájdalmas a keresztcsonti terület, az is már ritkábban. Ha bestresszelek, vagy sokat járatom az agyam, akkor kezd fájni.

    Magamba nézvést azt látom ennél a nyakproblémánál, hogy talán a belső gyermek – akiről tudjuk, hogy mindenkiben ott lakozik – ő szorong valamiért. Az volna a kérdés, hogy mivel már sejtem azt is, hogy miért – de ez hosszú volna ha kifejteném… szóval ha sejtem, miért csinálja, akkor mit lehet tenni azért, hogy megszűnjön a blokk? Én magam mit tehetnék? Vagy forduljak inkább kineziológushoz?

    Illetve még egy kérdés: rajzoltam egy fát. Kíváncsi lennék a véleményére róla. Hová küldhetném el?
    Köszönettel: Csijja

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .