A Holdnak már kezdetektől misztikus erőt tulajdonítottak az emberek, és egész életüket hozzá igazították. Ha figyelembe veszed az egyes holdfázisok hatásait, és életedet, teendőidet ehhez igazítod, harmonikusabbá teheted életedet.

A Hold folyamatosan változtatja alakját, 29,5 naponta megújul. Ez az állandó alakváltoztatás és körforgás nemcsak a természetre, hanem az életünkre és a szervezetünkre is hatást gyakorol, valamint cselekedeteinket is befolyásolja (serkenti vagy gátolja).

Hogyan és mire használd a Hold erejét?

Teliholdkor

Telihold idején a holdat nagy fényes korongnak látjuk, mivel a Nap az egész felületét megvilágítja.

Ilyenkor sokkal fogékonyabbak, érzelmesebbek és érzékenyebbek vagyunk. Türelmetlenebbül, ingerültebben reagálunk a helyzetekre, nehezebben alszunk, mint általában. Nem csoda, ha teliholdkor sokkal több a baleset.

Ilyenkor a sebek nehezebben gyógyulnak, erősebben és hosszabban véreznek, ezért lehetőleg ne erre az időpontra tedd a tervezett műtétek.

Ugyanakkor a népi gyógyászat a telihold idején szedett gyógynövényeket sokkal hatásosabbnak találta.

Teliholdkor hirtelen felbukkannak az addig szőnyeg alá söpört problémák, ám ha végre felhagyunk a halogatással, akkor végre pontot tehetünk a régóta húzódó ügyek, kérdések végére.

Fogyó holdkor

Telihold után csökkenni kezd a Hold, míg egészen vékony C alakú sarlóvá nem válik.

A fogyó hold az elengedés, a tisztulás időszaka. Olyan, mint egy nagy kilégzés, amikor megszabadulhatunk a vállunkat nyomó terhektől.

Kiváló alkalom ez a gondolat- vagy érzelmi nagytakarítás megkezdésére, mivel könnyebben megszabadulunk a kétségektől, a félelmektől, és egyszerűbben levethetjük régi, korlátozó szokásainkat. Nemcsak lelkünk, de környezetünk lomtalanítása, takarítása is eredményesebb ilyenkor.

Fogyó holdkor érdemes tisztító-, lé böjt- vagy fogyókúrába, diétába kezdeni, mert hamarabb lemennek a kilók, hamarabb távoznak a méreganyagok a szervezetből. A szaunázás, a kozmetikai, tisztító és szőrtelenítő kezelések is tartósabbak.

Az orvosi beavatkozásokat érdemes fogyó időzíteni, mivel gyorsabb és fájdalom-mentesebb a gyógyulás.

Újholdkor

Ebben a 2-3 napos fázisban a Hold a Nap és a Föld között áll, sötétbe burkolózik, vagyis egy fekete korongot látunk.

Ha lehetőségünk van rá, ilyenkor ajánlatos nyugalmas pihenésre elvonulni, befelé figyelni, relaxálni, meditálni.

Az újhold ideje jó alkalom arra is, hogy új célokat tűzzünk ki, illetve a régi terveinket és a kitűzött feladatainkat felülvizsgáljuk, mert jó ötleteink támadhatnak, és később a megvalósítás is könnyebb lesz.

Ha eddig nem tettük meg, most még itt a lehetőség a méregtelenítésre, salaktalanításra vagy rossz szokások felszámolásába, életmódváltásra.

Növő holdkor

Újhold után lassan dagadni kezd a Hold, egyre gömbölyűbb D betűt formáz.

Az újhold a befogadás, a növekedés ideje. Testünk inkább a felhalmozásra összpontosít, így könnyebben hízunk, viszont a vitaminok, ásványi anyagok beépülése, pótlása is hatékonyabb.

Az öngyógyító erők erősebbek, érdemes hát bevetni a masszázst, az aromaterápiás kezeléseket, illetve kipróbálni az energiagyűjtést segítő mozgásformákat, mint a jóga, tai-chi. A friss levegőn tett séta, kirándulás, sport is sokkal hatásosabb, energetizálóbb ebben a holdfázisban.

Növő hold idején megélénkül a társasági élet, könnyebben kötünk új ismeretségeket, ezért érdemes ezt az időszakot a kapcsolatépítésre, a kapcsolatok ápolására szánni.

 

A Hold hatása testre-lélekre
Cimke:                     

Egy gondolat a “A Hold hatása testre-lélekre” -hoz

  • 2011. április 19. kedd at 22:19
    Permalink

    Szia Szilvi!

    Bevallom,új számomra,hogy ilyen mélységekben kutakodjak a hold kapcsán.Nem mondom,több jelenség is be-be csúszik időnként a felsorolásodból,de jó hozzáállással jó eredményeket lehet elérni. Azt látom,hogy a fogyó Hold valamint az új Hold fázisokon kell behatóbban vizsgálódnom.

    Szép estét és eredményes munkát,és köszönjük szépen a sok törődést!

  • 2011. április 20. szerda at 20:30
    Permalink

    Kedves Szilvikém!
    Már régóta figyelemmel kisérem az “útmutató” Holdat és használom is a lehetőségeket, főként kertészkedésnél, takaritásnál, mosásnál, stb.
    Változatlanul nagy örömmel olvaslak, szeretettel üdv.:
    Ilona

  • 2012. augusztus 01. szerda at 14:27
    Permalink

    Kedves Szilvia,
    szeretném a segitségét kérni, hogy a hold hatása az emberi szervezetre van-e ebben a témában irodalom, könyvcimet kérnék ha tudna segiteni, köszönettel Trixi

  • 2013. január 16. szerda at 17:38
    Permalink

    sziasztok én is szetretem a hold titkait halom a televíziót.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .