Egészséged megőrzése érdekében fontos, hogy rendszeresen és tudatosan alkalmazz valamilyen stresszoldó módszert. Íme 5 hatékony stresszoldó módszer, ami segíthet.

A stressz az emberi szervezet válaszreakciója a különböző ingerekre. Ha a stressztényezők hosszú ideig és folyamatosan jelen vannak életedben, az komoly testi, lelki megerőltetéssel jár. Megfelelő stresszoldó módszerek nélkül a szervezeted erőtartalékai idővel kimerülnek és megjelennek a különböző pszichoszomatikus betegségek.

A stressz a kézíráson is látszik

A kézírás nemcsak az ember személyiségéről árulkodik, hanem tükrözi az író személy aktuális pszichés és fizikai állapotát. Több időben eltérő írásminta összevetésével pontosan nyomon követhetők a lelki, hangulati változások.

Stresszre utaló grafológiai jelek: a szűk bal margó melletti széles jobb margó,a nagy szótávolságok, a szűk betűtávolságok, illetve betűtorlódások, a változó sortávolság és betűméret, az ingadozó dőlésszög vagy balra dőlés, a kicsi vagy a korábbiakhoz képest kisebb betűméret. Stressz hatására több a javítás, a betűkihagyás vagy az indokolatlan megtorpanás a kézírásban.

 5 hatékony stresszoldó módszer

Egészséged megőrzése érdekében fontos, hogy rendszeresen és tudatosan alkalmazz valamilyen stresszoldó módszert. Íme 5 hatékony stresszoldó módszer, ami segíthet.

5 hatékony stresszoldó módszer

1. Pihenj! Aludd ki magad!

Az alvás a természetes pihenést, regenerálódást és feltöltődést jelenti a test és lélek számára. „Aludj rá egyet! Utána másképp látod a világot!” szokták mondani az öregek, és igazuk van. Az agynak alvás közben van ideje feldolgozni, rögzíteni, szelektálni és rendszerezi a napközben felvett információkat és eseményeket, így segíti a gondolati és érzelmi megtisztulást.

2. Relaxálj, meditálj!

Ha nincs időd vagy a körülmények nem teszik lehetővé az alvást, akkor érdemes egy rövidebb relaxációt vagy meditációt elvégezni. Felmérések szerint 20 perc relaxálás körülbelül 3-4 óra alvásnak felel meg (bár nem helyettesíti azt). A relaxáció különösebb fókusz nélküli passzív ellazulást jelent, míg a meditáció egy befelé forduló, szemlélődő folyamat, amikor az elmét egy bizonyos irányba fordítjuk.

3. Írd ki magadból!

Ha a stressz miatt már zsibong a fejed a sok gondolattól és kavarognak benned az érzelmek, akkor ragadj tollat és papírt és írd ki magadból, ami fáj, zavar, bosszant. Az írás csodálatos, felszabadító tevékenység, melynek pozitív hatását kutatások eredményei is igazolják. Az írás gyógyító ereje abban rejlik, hogyha megfogalmazod – szavakba, írásba öntöd – az érzéseidet és gondolataidat, azzal mélyebb belátásra, az összefüggések felismerésére és megértésre tehetsz szert életed fontos eseményeivel kapcsolatban, mintha csak a szimplán gondolkodnál róluk.

4. Sportolj, mozogj!

A sport és a mozgás kiváló stresszoldó módszer. Mozgás közben a szervezet endorfint (boldogsághormont) termel.  A legjobb stresszoldó sportnak: a futást, az úszást, a kerékpározást, a boxot, a táncot és a jógát tartják, de már egy 20 perces séta a természetben is sokat segít. Az legjobb, ha megkeresed a személyiségednek legmegfelelőbb mozgásformát.

5. Elő a Flow-val!

Számodra is biztos van olyan hobbi vagy tevékenység, amit örömmel végzel, ami feltölt energiával, amiben képes vagy annyira elmerülni, feloldódni, hogy nem érzed közben az idő múlást. Csíkszentmihályi Mihály pszichológus ezt az állapotot„flow” élménynek, azaz áramlatnak nevezte.
A Flow átéléséhez nem kell nagy dologra gondolni, gyakran az egyszerű, hétköznapi tevékenységek során is megtapasztalható, mint a főzés, barkácsolás, kertészkedés, kézimunkázás (kötés, hímzés, horgolás) festés-rajzolás, zenélés, zenehallgatás, vagy hogy kimész a vízpartra és nézed a hullámokat stb.

Na, melyikkel kezded?

 

Tudj meg többet a grafológiáról és önmagadról! Katt ide és töltsd le az ingyenes “10 kérdés és válasz a grafológiáról” eBookot!

5 hatékony stresszoldó módszer
Cimke:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .